Kombëtarja U-19 mund Kosovën

E mërkurë, 04 Prill 2018 18:29

1-0 është rezultati i marrë nga kombëtarja shqiptare e femrave në ndeshjen që zhvilloi me Kosovën në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës.

Vajzat e Nevil Dedes iu imponuan bashkëmoshatareve të tyre kosovare teksa teksa arritën të siguronin fitoren me një gol.

U-19 e vajzave e zgjidhi ndeshjen në favorin e saj me anë të golit të shënuar nga Lufo në fundin e pjesës së parë.

Minutat e fundit 19 vjeçaret kuqezi mund të kishin shënuar edhe golin e dytë, por portierja e Kosovës e evitoi duke e dërguar topin në goditje këndi.

Modifikuar më E mërkurë, 04 Prill 2018 18:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!