Di Baggio lë Balotelli-n sërisht jashtë kombëtares

E mërkurë, 04 Prill 2018 18:52

Edhe një herë jashtë listës së futbollistëve të grumbulluar për kombëtaren e Italisë. Pavarësisht golave të shënuar në skuadrën e Nice-s tekniku italian e ka lënë Mario Balotelli-n jashtë ndeshjeve që do të zhvillohen me Argjentinën dhe Anglinë.

Në një intervist për Premium Sport Di Baggio ka zbuluar edhe arsyen e këtij vendimi: “I kam parë të gjitha golat e Marios, kam parë 15 ndeshje të tijat gjatë këtij sezoni nga fillimi deri në fund,” shprehet ai.

“Ai po luan mirë, por bëra disa shqyrtime 360 gradë. Një lojtar duhet të shqyrtohet për paraqitjen dhe për atë që bëjnë në fushë.

“Duke e njohur mirë, vendosa t’i jepja prioritet të tjerëve.” tha Di Baggio.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Sport

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Policia e qytetit të Valencias është detyruar mbrëmë të rrethojë deri në orët e para të mëngjesit hotelin ku ka qëndruar Juventusi në këtë qytet, para sfidës së Ligës së...

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Bota Shqiptare

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në...

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Aktualitet

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Mijëra fermerë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk kanë një certifikatë pronësie për tokën që kanë në përdorim. Që prej vitit 2008 në të gjithë territorin me 7 bashki...