Çerekfinalet sot në Europa League/Atletico sytë nga kualifikimi

E Enjte, 05 Prill 2018 13:10

Sot në mbrëmje luhen ndeshjet e para çerekfinale të Europa League. Në “Ëanda Metropolitano” do të luhet derbi iberik mes Atletico Madrid dhe Sporting të Lisbonës.

Atletico Madrid kaloi në Europa League pasi u rendit i 3-I në Ligën e Kampioneve i ka fituar 4 ndeshjet e zhvilluara deri tani në këtë eveniment dhe do të kërkojë suksesin e 5.

Ndërsa në Londër, Arsenali do të presë CSKA-n e Moskës, sfidë që po pritet me padurim pas tensioneve midis Anglisë dhe Rusisë. Arsenali, skuadra e vetme angleze e mbetur në Europa League ka fituar 4 nga 6 ndeshjet e fazës së grupeve për të eliminuar më pas Ostersunds dhe Milanin duke kaluar në çerekfinale.CSKA e Moskës, u bë pjesë e këtij kompeticioni pasi u rendit i treti në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve.

Ndeshja tjetër e çerekfinaleve të Europa League është Lazio-Salzburg. Italianët e Simone Inzaghit do të kërkojnë që të ndalin serinë e rezultateve pozitive të skuadrës austriake e cila në 1/8 e finaleve eliminoi Borussian e Dortmundit.

Surpriza e këtij sezoni në Europa League është Lajpzigu që luan për herë të parë në çerekfinale të një kompeticioni të tillë.Ekipi gjerman do të ketë si kundërshtar Olimpikun e Marsejës. Lajpzigu nuk njeh humbje prej 6 ndeshjesh, ndërsa skuadra franceze nuk ka kujtime të mira nga ndeshjet me skuadrat gjermane teksa ka një bilanc me 1 fitore, 2 barazime dhe 5 humbje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Sport

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Chris Gunter shpreson që Gareth Bale t’i huazojë avionin privat në mënyrë që ai të sjellë familjen e tij në Shqipëri me rastin e rekordit që do të vendosë në...

Kadiu: Më shumë se kurrë të rinjtë po thërrasin për kryeministër Lulzim Bashën!

Politikë

Kadiu: Më shumë se kurrë të rinjtë po thërrasin për kryeministër Lulzim Bashën!

Deputetja e PD, Fatbardha Kadiu, thotë se opozita nuk ka pushuar asnjë sekondë së punuari, së takuari dhe biseduari me njerëzit e këtij vendi dhe me të rinjtë e shumtë...

Shihni këto foto nëse keni kaluar një ditë të keqe

Globi

Shihni këto foto nëse keni kaluar një ditë të keqe

Ne të gjtihë kemi ditë në të cilat duket se asgjë nuk shkon mirë. Por gjithmonë ka njerëz që kanë kaluar edhe më keq. Nëse fundjava juaj ka qënë një katalok...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!