Kontratë marramendëse për 9-vjeçarin

E Enjte, 05 Prill 2018 16:23

Firmat më të njohura gjithmonë paguajnë shuma marramendëse për tu bërë sponsor të futbollistëve më të mirë, pork a dhe prej tyre që diçka të tillë e bëjnë me talente shumë të vegjël. Gjë që e ka bërë një firmë e veshjeve sportive në Brazil, e cila ka firmosur një marrëveshje sponsorizimi më një 9-vjeçar.

Vogëlushi quhet David Nogueira Carmo dhe është pjesë e ekipit të Santosit. Ai ka arritur të firmosë një kontratë 6-vjecare me firmën e veshjeve sportive, Puma, e cila shpreson se talenti do të bëhet një lojtar i madh.

9-vjecari bëhet futbollisti më i ri që ka bërë një marrëveshje sponsorizimi. Kontratë të tillë ka marrë edhe Neymar në moshën 12-vjecare. Carmo ka statistika shumë premtuese, ku ka shënuar 56 gola në 43 ndeshje dhe në Brazil pritet shumë nga ai në të ardhmen.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 16:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...