Pas skandalit të dopingut zgjidhet presidenti i ri i peshëngritjes

E Enjte, 05 Prill 2018 16:44

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet për presidentin e ri të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes.

Fituesi i zgjedhjeve është Theodhor Masllavica, që ka fituar bindshëm ndaj rivalit të tij, Ilir Topuzi. Masllavica ka marrë 19 vota, ndërsa Topuzi vetëm 2.

Federate kishte ngelur pa president që nga dorëheqja e Elez Gjozëz, edhe ky i fundit i larguar por nga skandali me doping të Romela Begës. Presidenti i ri do të ketë një detyrë të vështirë për të pastruar emrin e Peshëngritjes shqiptare pas skandaleve të fundit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vrasja e bariut në Tropojë, identifikohet autori

Aktualitet

Vrasja e bariut në Tropojë, identifikohet autori

Një ditë pas vrasjes së 69-vjeçarit Tahir Bajraktari në Tropojë, policia ka identifikuar autorin e ngjarjes me inicialet N.L, 54 vjeç  dhe po punon për kapjen e tij. Policia bën me...

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

Lifestyle

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

23-vjeçari Ryan ‘Wibbo’ Wibberley, duke pasur frikë se të dashurat mund ta tradhtonin, edhe pse lidhjet me to nuk kanë qenë për një kohë të gjatë, u ka lënë atyre...

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Aktualitet

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Kujdesi më i mirë për veten është të siguroheni nëse trupi juaj ushqehet siç duhet. Por për ta bërë këtë, ju duhet të dini se cilat ushqime të shmangni. Këta...