PRAPASKENAT/ Ançeloti zëvendëson Allegrin në stolin e Juventusit?

E Enjte, 05 Prill 2018 21:00

Me humbjen e turpshme në Torino ndaj Realit të Madridit, Juventusi është me një këmbë jashtë Champions League.

Dy finale të humbura vitet e fundit dhe në prag eliminimi, i kanë bërë drejtuesit e kampit bardhezi të mendojnë për drejtim të ri në stol.

Me Allegrin, Juventusi ka triumfuar vitet e fundit në Serinë A por kjo nuk mjafton.

Nga ana tjetër edhe vetë Massimilliano Allegri ka pasur shumë oferta.

Sipas “Corriere dello Sport”, klubi ka kontaktuar disa kandidatë, por emri më i përfolur së fundi është ai i Carlo Ancelottit që do ishte një rikthim te ‘Zonja e Vjetër”.

Ancelotti aktualisht është duke pushuar pasi u largua nga Bayerni dhe Juventusi do të ishte destinacioni i përsosur për të pas eksperiencave me shumë klube të mëdha si Reali i Madridit, Chelsea apo Milani.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!