Argjentina zbulon listën paraprake për Botërorin

Hënë, 14 May 2018 19:02

Pas Kroacisë, edhe Argjentina ka dorëzuar listën paraprake me futbollistët që do të jenë pjesë e kombëtares në Botëror. Ajo ka zbuluar se cilët do të jenë futbollistët e grumbulluar për fazën përgatitore  para se në fund, më 4 qershor, të dorëzojë listën përfundimtare me 23 lojtarët që do nderojnë kombëtaren në Rusi.

Sampaoli ka dashur të shuajë polemikat në listën e shpallur sot duke thirrur të gjithë futbollistët të cilët kanë bërë bujë këto kohë në media, si Icardi, Dybala apo Higuain.

Bie në sy se pavarësisht se është i dëmtuar në listën me 35 futbollistë është edhe Sergio Aguerro. Skuadra e Jorge Sampaoli është pjesë e Grupit D, bashkë me Nigerinë, Kroacine dhe Islandën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Luftëtari nuk fiton as këtë ndeshje, Ventspils e eliminoi nga “Europa League”

Sport

Luftëtari nuk fiton as këtë ndeshje, Ventspils e eliminoi nga “Europa League”

Ekipi i Luftëtarit nuk ia arriti që të merrte një fitore e cila mund t’i siguronte kalimin në fazën tjetër të “Europa League” as pas kësaj ndeshjeje. Ata arritën që të...

Maribor mund Partizanin, ‘të kuqtë’ largohen nga 'Europa League'

Kulturë

Maribor mund Partizanin, ‘të kuqtë’ largohen nga 'Europa League'

Për ekipin shqiptar të Partizanit ndeshja e sotme ka qenë eksperienca e fundit për këtë sezon të “Europa League”. Pas humbjes një javë më parë në kryeqytet, ‘të kuqtë’ janë mundur...

Foto/ Zbulohet kush është personi që u përplas me policinë sot në Radhimë

Aktualitet

Foto/ Zbulohet kush është personi që u përplas me policinë sot në Radhimë

Janë zbuluar fotot e personit, i cili gjatë përplasjes së sotme ndaj tentativës së Policisë për ta arrestuar, në Radhimë, mbeti i plagosur nga të shtënat me armë të uniformave...