Europa League, Arsenali e Lazio super spektakël golash

Premte, 06 Prill 2018 14:41

Plot spektakël e shumë gola ka qenë mbrëmja e parë e çerekfinaleve të Europa League, veçanërisht në dy takimet e kësaj të enjte.

lazio salzburg

6 gola u shënuan ne “Olimpico” të Romës ku triumfuan bardhekaltrit e Tares dhe Strakoshës ndaj austriakëve të Salzburgut, me rezultatin 4-2.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatet 1-1, me gola të shënuar nga Luliç e Berisha, ndërsa pjesa e dytë u shoqërua me furi golash. Parolo do të kalonte sërish në avantazh lacialët në minutën e 49, por Minamino solli sërisht barazim në minutën e 71-të.

Megjithatë, Lazio do të shënonte edhe dy herë të tjera me Felipe Anderson dhe Immobile, për të vendosur fitoren.

arsenali

5 gola u shënuan edhe në “Emirates” të Londrës, ku “topçinjtë” e Arsenalit mposhtën 4-1 rusët e CSKA-së së Moskës, por që të gjithë golat u bënë në pjesën e parë. Nga një dygolësh shënuan Lacazzete dhe Ramsey, ndërkohë që për rusët barazoi përkohësisht Golovin në minutën e 15.

atletiko madrid

Dy çerekfinalet e tjera ishin pak me të qeta, Atletico Madrid mposhti 2-0 Sportingun e Lisbonës në një “derbi” iberik, ndërsa gjermanët e Leipzigut fituan 1-0 ndaj Marsejës.

leipsig

Për gjermanët goli i vetëm mban firmën e Werner, ndërsa për spanjollët shënuan Koke dhe Griezman. Ndeshjet e kthimit do të luhen pas një jave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!