Brazili shpall listën e futbollistëve për Botërorin, jashtë ‘ylli’ i Juventus

Hënë, 14 May 2018 21:01

Sot është dita kur kombëtaret e kualifikuara në Botërorin duhet të paraqesin në FIFA listën paraprake me futbollistët të cilët do të marrin me vete në Rusi. Ndryshe nga ekipet e tjera deri më tani Brazili ka dorëzuar listën përfundimtare me 23 futbollistë.

 

 

Bie në sy se trajneri Tite ka grumbulluar mesfushorin e Shakhtar Donetsk, Fred, i cili është përfolur për një kalim në “Premier League”, dhe së bashku me të edhe shokun e skuadrës te ukrainasit, Taison.

Felipe Luis i Atletico Madrid është përzgjedhur për të qenë zëvendësuesi i mbrojtësit të majtë Marcelo, që do të thotë se nuk ka vend për yllin e Juventus Alex Sandro. E çuditshme duke patur parasysh se Felipe është i dëmtuar dhe nuk dihet nëse do rikuperohet në kohë.

382388_TS_14-05-18_7916623420_

Danilo i Manchester City-t do të konkurrojë për një vend në krahun e djathtë me Fagner.

Skuadra do të grumbullohet në Brazil në datën 21 maj përpara se të udhëtojë në Londër një javë më pas dhe do të vendoset në qendrën stërvitore të Tottenham përpara miqësoreve me Kroacinë në Anfield më 3 qershor dhe Austrinë në Vienë më 10 qershor.

Skuadra pritet të mbërrijë në Rusi në datën 11 qershor përpara se të luajë ndeshjen e parë ndaj Zvicrës më 17 qershor.

Modifikuar më Hënë, 14 May 2018 21:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!