Femrat, Shipëria kundër Polonisë në fushë

Premte, 06 Prill 2018 15:05

Kombëtarja Shqiptare e futbollit për vajza do të zhvillojë ndeshjen e radhës për eleminatoret e Botërorit “Fancë 2019” me Poloninë sot në orën 17:30.

Ky takim do të zhvillohet në stadiumin “Osrodek Sportu i Rekreacji”, në Ëloclaëek.

Kombëtarjae vajzave, të drejtuara nga trajneri Armir Grima, ka mbërritur ditën e djeshme në shtetin polak për të takimin me skuadrën që renditet e dyta në Grupin 2, ku bëjmë pjesë edhe Bjellorusia, Zvicra e Skocia.

Nga 5 ndeshje të zhvilluara deri tani, Shqipëria ka pësuar vetëm humbje (Shqipëri – Zvicër 1-4, Bjellorusi – Sqipëri 1-0, Skoci – Shqipëri 5-0, Shqipëri – Poloni 1-4 dhe Zvicër – Shqipëri 5-1).  Takimi i radhës i përfaqësueses së femrave do të luhet në “Elbasan Arena” me Bjellorusinë më 10 prill. Hyrja në stadium në këtë ndeshje do të jetë falas.

Grupi 2, renditja

Zvicra             15 pikë

Polonia           6 pikë

Skocia             6 pikë

Bjellorusia       3 pikë

Shqipëria        0 pikë

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

Lifestyle

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

23-vjeçari Ryan ‘Wibbo’ Wibberley, duke pasur frikë se të dashurat mund ta tradhtonin, edhe pse lidhjet me to nuk kanë qenë për një kohë të gjatë, u ka lënë atyre...

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Aktualitet

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Kujdesi më i mirë për veten është të siguroheni nëse trupi juaj ushqehet siç duhet. Por për ta bërë këtë, ju duhet të dini se cilat ushqime të shmangni. Këta...

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Globi

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Presidenti Donald Trump tha të martën se po shqyrton me shumë seriozitet shtimin e pranisë së trupave amerikane në Poloni. Ai i bëri komentet në Shtëpinë e Bardhë, gjatë takimit me...