Të enjten nis "Kupa e Mundjes Tradicionale të Gollobordës", në Ostren, Bulqizë, ja programi

Tuesday, 15 May 2018 14:53

Me pjesëmarrjen e veteranëve të mundjes dhe mundësve të rinj të fshatrave të Njësive Administrative Ostren, Trebisht, Steblëve, Zerqan dhe te ftuar nga klube te mundjes popullore.

PROGRAMI:

  1. I. Ceremonia e hapjes: Drejton Aktivitetin, gazetari Dëfrim Methasani

- Hapja e aktivitetit ne Shkollën e Mesme, Ostren - pritet shiriti nga kryetari   i Bashkise, ora 10.00

- Fjala e mirëseardhjes, Kryetari i Bashkise Bulqize z.Melaim Damzi

- Fjala përshëndetëse e Presidentit te Shoqatës Kombëtare te Mundjes, Z.Klajdi Malo

- Përshëndetje ne emër te Shoqatës Sportive Golloborda, Z. Razi Rama

- Përshëndetje nga MAS, KOKSH dhe FSHM

-Te Ftuar Speciale :

Mjeshtri i Madh i Mundjes Tradicionale Rrahim Rama, fitues i Dashit ne Aktivitetin e Pare Zyrtar

Kampioni i Botes, Mjeshtër i Madh, Elis Guri, Seit Prizreni, fitues I Vendit te III dhe Fatmir Bardhoci

Mundës kampion dhe trajner i Mundjes ne USA,

Fituesit e Viteve 2015, 2016, 2017: Bardhul Karasani, Rudin Rama, Defrim Koci

I/l Nderimi me Kupa, Medalje, Certifikata Mirënjohje, Veteraneve te Mundjes dhe Donatoreve  

  1. II. Valle Popullore Tradicionale, Grupi i vajzave te Shkollës Mesme, Ostren

III. Ekspozite Fotografike e Mundësve Veterane te Gollobordës dhe te Dibrës

  1. IV. Ekspozite e Kulturës Popullore
  2. V. Vizite ne Muzeun e Shkollës se Mesme “Elez Koci” dhe ne Palestrën e Mundjes
  3. VI. Ndeshjet e Kupës se Mundjes Tradicionale (popullore) te Gollobordës:

 Garat e mundjes tradicionale zhvillohen ne sheshin ne qendër te Ostrenit.

- Regjistrimi i konkurruesve (me certifikate ose pasaporte), ora 11.00 – 11.30

- Ndarja sipas Brezave dhe Shorti nga Gjyqtaria 11.30 – 12.00

- Muzike: Këngë patriotike, muzike popullore tradicionale me daulle e curle

Ndeshjet për Brezin e Pare - nxënësit e shkollave 9 vjeçare, ora 12.00

 Çmimet fituesit te brezit te I-re, Kupe, Peshqir, Bluze, Certifikate. Vendet e II dhe III, Certifikate

Ndeshjet për Brezin e Dyte - te rinjtë, mosha deri 20 vjeç, ora 14.00

Çmimet fituesit te brezit te II: Kupe,Peshqir, Bluze, Certifikate. Vendet e II dhe III, Certifikate

Ndeshjet për Brezin e Trete - te rriturit dhe finalistet e te rinjve, ora 15.00

Shpallja e fituesit te Kupës se Mundjes Tradicionale te Gollobordës, dhënia e  Dashit, Flamurit,

Kupës se Dashit, Certifikatës, Peshqirit dhe Bluze sportive. Vendet e II dhe te III, certifikata.

Te ftuarit e Nderit dhe Sponsoret ndajnë çmimet, medaljet dhe Kupat.

VII. Foto, intervista me fituesit

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!