Të enjten nis "Kupa e Mundjes Tradicionale të Gollobordës", në Ostren, Bulqizë, ja programi

Tuesday, 15 May 2018 14:53

Me pjesëmarrjen e veteranëve të mundjes dhe mundësve të rinj të fshatrave të Njësive Administrative Ostren, Trebisht, Steblëve, Zerqan dhe te ftuar nga klube te mundjes popullore.

PROGRAMI:

  1. I. Ceremonia e hapjes: Drejton Aktivitetin, gazetari Dëfrim Methasani

- Hapja e aktivitetit ne Shkollën e Mesme, Ostren - pritet shiriti nga kryetari   i Bashkise, ora 10.00

- Fjala e mirëseardhjes, Kryetari i Bashkise Bulqize z.Melaim Damzi

- Fjala përshëndetëse e Presidentit te Shoqatës Kombëtare te Mundjes, Z.Klajdi Malo

- Përshëndetje ne emër te Shoqatës Sportive Golloborda, Z. Razi Rama

- Përshëndetje nga MAS, KOKSH dhe FSHM

-Te Ftuar Speciale :

Mjeshtri i Madh i Mundjes Tradicionale Rrahim Rama, fitues i Dashit ne Aktivitetin e Pare Zyrtar

Kampioni i Botes, Mjeshtër i Madh, Elis Guri, Seit Prizreni, fitues I Vendit te III dhe Fatmir Bardhoci

Mundës kampion dhe trajner i Mundjes ne USA,

Fituesit e Viteve 2015, 2016, 2017: Bardhul Karasani, Rudin Rama, Defrim Koci

I/l Nderimi me Kupa, Medalje, Certifikata Mirënjohje, Veteraneve te Mundjes dhe Donatoreve  

  1. II. Valle Popullore Tradicionale, Grupi i vajzave te Shkollës Mesme, Ostren

III. Ekspozite Fotografike e Mundësve Veterane te Gollobordës dhe te Dibrës

  1. IV. Ekspozite e Kulturës Popullore
  2. V. Vizite ne Muzeun e Shkollës se Mesme “Elez Koci” dhe ne Palestrën e Mundjes
  3. VI. Ndeshjet e Kupës se Mundjes Tradicionale (popullore) te Gollobordës:

 Garat e mundjes tradicionale zhvillohen ne sheshin ne qendër te Ostrenit.

- Regjistrimi i konkurruesve (me certifikate ose pasaporte), ora 11.00 – 11.30

- Ndarja sipas Brezave dhe Shorti nga Gjyqtaria 11.30 – 12.00

- Muzike: Këngë patriotike, muzike popullore tradicionale me daulle e curle

Ndeshjet për Brezin e Pare - nxënësit e shkollave 9 vjeçare, ora 12.00

 Çmimet fituesit te brezit te I-re, Kupe, Peshqir, Bluze, Certifikate. Vendet e II dhe III, Certifikate

Ndeshjet për Brezin e Dyte - te rinjtë, mosha deri 20 vjeç, ora 14.00

Çmimet fituesit te brezit te II: Kupe,Peshqir, Bluze, Certifikate. Vendet e II dhe III, Certifikate

Ndeshjet për Brezin e Trete - te rriturit dhe finalistet e te rinjve, ora 15.00

Shpallja e fituesit te Kupës se Mundjes Tradicionale te Gollobordës, dhënia e  Dashit, Flamurit,

Kupës se Dashit, Certifikatës, Peshqirit dhe Bluze sportive. Vendet e II dhe te III, certifikata.

Te ftuarit e Nderit dhe Sponsoret ndajnë çmimet, medaljet dhe Kupat.

VII. Foto, intervista me fituesit

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...