Finalja e Kategorisë së Dytë, Vora "shpartallon" Elbasanin

E Enjte, 17 May 2018 19:25

Është luajtur sot finalja e Kategorisë së Dytë, midis Elbasanit dhe Vorës, ku kjo e fundit ka shpartalluar Elbasanin në “Selman Stërmasi”. Një ndeshje e cila ka prodhuar një lumë golash, por që në fund ka rezultuar turpëruese për Elbasanin që u mund 2-5.

Dopieta e Sejdinit dhe e Ferrajt si dhe goli i Laçës, i sollën trofeun e parë historik skuadrës së trajneri Çani.  Ndërkohë nga na tjetër shënuan kapiteni Kotorri dhe Dishani.

Ajo që vlen më shumë është padiskutim fakti që këto dy skuadra sezonin tjetër do të luajnë në Kategorinë e Parë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vidhnin naftë nga kantierët e një firme gazsjellësi, 3 të arrestuar në Berat

Politikë

Vidhnin naftë nga kantierët e një firme gazsjellësi, 3 të arrestuar në Berat

Policia e Beratit ka vënë në pranga tre persona të cilët akuzohet se vidhnin naftë nga kantierët e një firme gazsjellësi. Finalizimi i operacionit të koduar "Gostencka" çoi në arrestimin e...

Meta pret në takim zv/kryeministrin kosovar, ja për çfarë diskutuan

Aktualitet

Meta pret në takim zv/kryeministrin kosovar, ja për çfarë diskutuan

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim zëvendëskryeministrin e Kosovës, Enver Hoxhajn. Ka qenë vet Meta ai që ka postuar një foto nga takim me Hoxhajn, ndërsa shkruan se...

"Mjeshtër i Madh", dekorohet pas vdekjes rekordmeni i atletikës Sadik Demiraj

Aktualitet

"Mjeshtër i Madh", dekorohet pas vdekjes rekordmeni i atletikës Sadik Demiraj

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar pas vdekjes me titullin “Mjeshtër i Madh” rekordmenin e atletikës Sadik Demiraj. Demiraj u vlerësua sot gjatë një ceremonie nga Meta për kontributin e njohur shumëvjeçar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!