Megjithatë, Salah lojtari i javës në Ligën e Kampionëve, mposht Ronaldon

Premte, 06 Prill 2018 22:33

Egjiptiani ishte njëri prej faktorëve kryesorë se pse Liverpool fitoi ndeshjen kundër Cityt në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve

Dhe UEFA Champions League Player of the Ëeek për këtë javë është zgjedhur pikërisht Mohamed Salah.

25 vjeçari ishte njëri prej kryesorëve në fitoren impresive të Liverpoolit në Manchester City në Anfield, të cilën e mundi me rezultat 3-0.

Salah përveç shënimi bëri edhe një asistim për Sadio Mane duke treguar kështu edhe klasin e tij dhe duke i dhënë përparësi të madhe “Reds” për ndeshjen e kthimit në Etihad.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lëkura e shegës një produkt i veçantë bukurie

Lifestyle

Lëkura e shegës një produkt i veçantë bukurie

Shegët nuk janë vetëm për t’u konsumuar, por mund të përdoren edhe si produkt bukurie. Më poshtë keni të listuar disa përdorime të lëkurës së shegës për kujdesin ndaj flokëve, lëkurës...

Mehmetaj: Plani ynë për të larguar Ramën dhe qeverinë e krimit

Politikë

Mehmetaj: Plani ynë për të larguar Ramën dhe qeverinë e krimit

 ‘Platforma e opozitës së bashkuar, përmban brenda saj alternativat për të larguar Ramën dhe qeverinë e bandave’, kështu deklaroi në studion e lajmeve të Syri.net, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj. E...

Deputeti demokrat kërkesë anëtarëve të Këshillit Bashkiak: Mos lejoni ndërtimin e HEC-eve

Aktualitet

Deputeti demokrat kërkesë anëtarëve të Këshillit Bashkiak: Mos lejoni ndërtimin e HEC-eve

Deputeti demokrat i Shkodrës Romeo Gurakuqi i ka bërë një kërkesë publike anëtarëve të Këshillit Bashkiak që të mos lejojnë ndërtimin e dy HEC-eve në Malësinë e Madhe. HEC-et, me...