Kombëtarja e femrave i "rrëmben" barazimin Polonisë

Premte, 06 Prill 2018 21:30

Ekipi kombëtar i femrave ka barazuar në sfidën e rradhës ndaj Polonisë, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Francë 2019”.

Në takimin e zhvilluar sot, në orën 17:30 në stadiumin “Osrodek Sportu i Rekreacji” në Wloclawek, të Polonisë, ekipi ynë i drejtuar nga Armir Grima ka arritur të barazojë dhe të marrë kështu pikën e parë në këto eliminatore.

Polaket kanë kaluar në avantazh në minutën e 2-të duke e mbyllur me këtë rezultat pjesën e parë të ndeshjes. Në pjesën e dytë ka qenë pikërisht Geldona Morina ku në minutën e 74-ët, falë një ekzekutimi perfekt nga goditja e dënimit, arriti të shënoj golin e barazimit për Shqipërinë.

Shqipëria luajti me këtë formacion: Zani, Rrahmani (c), Bajraktari, Maliqi, Elezaj, Morina, Bajramaj (’73 Maksuti) Krasniqi, Doci, Gjini, Franja.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Presidenti Meta flet për "Shqiponjën": Nuk bie ajo, jo!

Politikë

Presidenti Meta flet për "Shqiponjën": Nuk bie ajo, jo!

Heqja e simbolit të “shqiponjës” nga hyrja e Tiranës dy javë më parë shkaktoi një pakënaqësi në rrjetet sociale. Për këtë veprim ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta, i cili është...

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Politikë

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar ditën e djeshme në Fax News, ka folur për situatën e rënduar politike në vend, si dhe për përjashtimin e...

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

Aktualitet

KLSH me botime të reja në Panairin e Librit

KLSH vjen në Panairin e Librit me 18 tituj të shtuar. Kolana e këtij institucioni përbëhet nga 95 botime, ndërsa deri në fund të vitit, kryetari Bujar Leskaj thotë se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!