WEFA zgjedh lojtarin më të mirë të javës në Champions

Premte, 06 Prill 2018 22:48

Egjiptiani Mohamed Salah ishte njëri prej faktorëve kryesorë që Liverpooli fitoi ndeshjen kundër Manchester Cityt në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve.

Dhe për paraqitjen e shkëlqyer UEFA e ka vlerësuar yllin e Liverpoolit si lojtarin më të mirë të javës në Champions Lague.

25-vjeçari ishte njëri prej kryesorëve në fitoren impresionuese të Liverpoolit ndaj Manchester City në “Anfield Road”, të cilin e mundi me rezultatin e pastër 3-0.

Salah përveç golit që shënoi, dha dhe një asist për Mane, i cili vulosi rezultatin final të derbit anglez në Champions.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!