Supergolat e Francës dhe Pogbas i japin Rusisë humbjen e miqësores së dytë

E mërkurë, 28 Mars 2018 15:47

Pas disfatës së pak ditëve më parë 0-3 kundër Brazilit vendi organiztor i botërorit Rusia është mundur edhe në takimin e dytë miqësor. Ekipi i Cherchosov është mposhtur me rezultatin 1-3 nga Franca.

Ndeshja ndryshoi rezultat në fundin e pjesës së pari nga goli i Kylian Mbappe, ndërsa me fillimin e fraksionit të pjesës së dytë Pogba dyfishoi rezultatin me një supergol nga goditja e dënimit.

Në minutën e 69-ë diferencat u ngushtua me golin e Smolov duke kthyer shpresat për vendasit, por goli i dytë i Mbappe vulosi sërisht zhgënjim për rusët.

Pas zhgënjimit të pak ditëve më parë ku humbën me përmbysje 2-3 nga Kolumbia ky ishte një rikthim në fitore për “gjelat”.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

Lifestyle

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

23-vjeçari Ryan ‘Wibbo’ Wibberley, duke pasur frikë se të dashurat mund ta tradhtonin, edhe pse lidhjet me to nuk kanë qenë për një kohë të gjatë, u ka lënë atyre...

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Aktualitet

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Kujdesi më i mirë për veten është të siguroheni nëse trupi juaj ushqehet siç duhet. Por për ta bërë këtë, ju duhet të dini se cilat ushqime të shmangni. Këta...

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Globi

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Presidenti Donald Trump tha të martën se po shqyrton me shumë seriozitet shtimin e pranisë së trupave amerikane në Poloni. Ai i bëri komentet në Shtëpinë e Bardhë, gjatë takimit me...