Juventus risi ndryshimesh duke filluar nga Allegri

Saturday, 07 Prill 2018 14:46

Juventusi është sërisht pranë fitimit të titullit në “Serinë A”, por prap se prap ky fakt duket se nuk mund ta shpëtoj Allegrin nga shkarkimi. Kjo për faktin se bardhezinjtë janë me një këmbë jashtë “Champions League” si pasojë e humbjes 0-3 në ndeshjen e parë çerekfinale kundër Real Madrid.

Massimiljano Allegri i ka dhënë Juventusit tre kampionate dhe tre Kupa të Italisë, ndërsa e ka dërguar dy herë në finale të Champions League gjatë katër viteve të fundit. Por a mjafton që Allegri të qëndrojë, apo i ka ardhur fundi cikli i tij?

Sipas raportimit të mediave italiane, janë shtuar zëra se Allegri do të shkarkohet në fund të këtij sezoni, edhe nëse Juventus fiton titullin në Serinë A.

Po ashtu edhe mosha mesatare e Juventusit është për t’u riparë, pasi është 29.4 vjec pra shumë e lartë. Mbrojtja është reparti i parë për t’u rinovuar dhe mesa duket, Juventus është në prag të një ndryshimi që do të nisë nga…Allegri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Aktualitet

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, një lokal në lagjen “Partizani” në Elbasan u sulmua me një granatë. Në momentin kur granata është hedhur nga persona ende...

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Aktualitet

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Edhe ditën e sotme, Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e personave më të kërkuar për qarkun e Gjirokastrës. “Ja 12 personat e kërkuar në qarkun e Gjirokastrës. Policia...

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me kalimin e “fshehtë” të ish-kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Shqipërisë, e më tutje drejt Malit të Zi. Pas reagimit të palës shqiptare...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!