Spanja kërkon të krijojë një bashkëpunim me Portugalinë dhe Marokun për të pritur Kupën e Botës 2030, deklaroi sot kryeministri…
Humbja e thellë 4-0 e pësuar ndaj Skocisë në “Loro Boriçi” të Shkodrës ka rritur presionin mbi trajnerin Panucci, që…
Miqësorja ndaj Uellsit do ta gjejë Panuçin jo vetëm me probleme psikologjike për lojtarët, që vijnë pas humbjes 4-0, por…
Kupa “Pavarësia 2018″, do të zhvillohet në qytetin e Korçës. Federata Shqiptare e Futbollit, organizatorja e këtij turneu mbarëkombëtar, për…
Gazeta e përditshme me e madhe sportive në Itali, “Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar kombëtares…
Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj…
Zbulohet programi i FSHF-së për seleksionimin e lojtarëve të rinj në vendin tonë, por edhe në Greqi, Itali dhe Zvicër,…
Shpresat po përballen me probleme dëmtimesh edhe pse kanë vetëm ndeshje miqësore ndaj Maltës. Gjatë takimit të fundit, ishte talenti…
Kur Georgi Petkov debutoi me Bullgarinë në një miqësore kundër Marokut në vitin e largët 19998, Hristo Stoichkov ishte sulmuesi…
Kur nuk është mbushur ende viti nga vdekja e Davide Astorit, futbolli është tronditur sot nga një tjetër tragjedi. 19-vjeçari, Fabiano Koluçi është…
Një ish-kapiten për stolin e Kombëtares shqiptare. Nuk është thjesht një hipotezë, por një nga mesfushorët brilant të kuqezinjve në…
Trajneri i Kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez, tha se skuadra e tij harroi të mbrohet kundër Zvicrës në ndeshjen e…

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!