Mesfushori i Sao Paulos Daniel Correa u tortura para se të vritej pas një ahengu në të cilin kishte marrë…
Ndeshja e Superkupës së Italisë për këtë edicion ndërmjet Juventusit dhe Milanit, do të zhvillohet më 16 janar të vitit…
Komisioni i Disiplinës, ka publikuar ditën e sotme edhe vendimet për parregullsitë në futbollin shqiptar gjatë fundjavës së kaluar. Bie…
Fama dhe magjia e dhënë në fushën e lojës, nuk e ka penguar një gjykatë në Brazil që të marrë…
Arsene Wenger shumë pranë Milanit. Kjo është "bomba" që vjen nga Franca, me mediat e shtetit transalpin që shkruajnë se…
Edhe pse me Napolin duket se e ka humbur vendin e titullarit në ndeshjet e Champions League, të paktën në…
Klubi i Flamurtarit ka reaguar për sa i përket caktimit të Blerim Zirit si gjyqtar kryesor në takimin e nesërm…
Bashkëpunimi mes Igli Tares dhe Lazios vazhdon të konsolidohet. Sipas asaj që shkruan "Sportmediaset" ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare do të…
Lara Gut është atletja, që në një moshë shumë të re shpërtheu në Kupën e Botës së skive me personalitetin…
Xherdan Shaqiri nuk do të jetë në Beograd për sfidën që Liverpuli do të luajë ditën e nesërme ndaj Crvena…
Skënderbeu, pavarësisht ndryshimeve të mëdha që bëri në verë, vazhdon të dominojë kampionatin shqiptar dhe aktualisht është në kryesimin e…
Shqiptari nga Kosova, Xherdan Shaqiri, shkaktoi polemika në Kampionatin Botëror në Rusi gjatë verës pasi festoi me “shqiponjë” pas golit…

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!