Policia e Tiranës ka bërë me dije ditën e sotme se ka nisur procedim penal në gjendje të lirë për…
Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, i ka quajtur të rreme lajmet se ai do ta marrë drejtimin e Milanit. Në…
Në fushë Karlo Ançeloti i besoi vetëm 15 minutat e fundit me objektivin për të ruajtur rezultatin e çmuar dhe…
Prisni me padurim të mbyllet pjesa e parë e një ndeshjeje futbolli për të shkuar në banjo, në mënyrë që…
Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund të shënojë gola me lehtësinë e njëjtë sikur kur pi ujë, kështu ka bërë…
Rastësi apo jo, mbetet fakt i pamohueshëm se që nga largimi i Ronaldos, Reali po kalon në një krizë rezultatesh.…
Pas një rrotacioni të lehtë ndaj Kastriotit, ndaj Laçit pritet që trajneri Shehi të kthejë formacionin e plotë të titullarëve.…
Serxhi Buskets, mesfushori i Barcelonës, është i zhgënjyer me barazimin e arritur në “San Siro”, duke qenë se ai dhe…
Pasi e fitoi Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kupën e Botës me Francës, Raphale Varane është njëri prej…
Interi barazoi ndaj Barcelonës në minutën e 87-të falë golit të Ikardit duke u ngjitur në kuotën e 7 pikëve…
Shaqiri nuk udhëton me skuadrën e Liverpulit për t’u përballur me Crvena Zvezdën në Beograd. Shqiptari i Kosovës që luan…
Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme për javën e katërt në fazën e grupeve të Champions Leagues. Vlen të…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!