Beteja për titullin botëror i ka kushtuar vdekjen boksierit italian, Christian Daghio. 49 vjeçari nuk ka mundur t'i bëjë ballë…
Armir Grima nuk është më trajner i Kombëtares së femrave pas akuzave për trukim ndeshje. FSHF pati paralajmëruar se do…
Interi është i gatshëm ta mirëpresë Barcelonën të martën mbrëma në Ligën e Kampionëve dhe sipas Il Corriere dello Sport,…
Ish-trajneri i Monacos, Leonardo Jardim, është kandidati më serioz për t’u bërë trajner i ri i Real Madridit, sipas të…
Eros Grezda ka debutuar në fitoren 2-0 që skuadra e tij, Rangers mori në transfertën e St. Mirren. Një triumf…
Një gol i shënuar nga Gjergji Muzaka në minutën e 29-të i ka mjaftuar Skënderbeut për të marrë një fitore…
Vllaznia dhe Bylisi kryesojnë në Kategorinë e Parë. Shkodranët bënë detyrën sot kundër Vorës, teksa fituan duke shënuar tre herë…
Do të luhet në Korçë sfida e vlefshme për javën e 11-të të Kategorisë Superiore mes Skënderbeut dhe Kastriotit. Kryesuesit…
Luhet pas pak në kryeqytet, takimi i javës së 11-të mes Partizanit dhe Kamzës. Në “Selman Stërmasi”, luhet pa tifozë,…
Skandalet s’paskan fund nga yjet e futbollit, pas Cristiano Ronaldos i cili akuzohet për përdhunim dhe është në një çështje…
Zërat se klubet më të suksesshme të Evropës kishin planifikuar të mblidheshin dhe të diskutonin organizmin e një lige të…
Thonë që paratë nuk janë gjëja më e rëndësishme në botë, por pak janë gati të mos sakrifikojnë për të,…

Lajmet e fundit

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Aktualitet

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident ku një makinë është përplasur me një triçikël. Nga pamjet dallohet se vetura është kthyer përmbys, por për fat të mirë...

Qyteti kanadez refuzon të organizojë Lojrat Olimpike Dimërore 2026

Globi

Qyteti kanadez refuzon të organizojë Lojrat Olimpike Dimërore 2026

Banorët e qytetit kanadez Calgary kanë votuar me forcë kundër ofertës për të organizuar Lojërat Olimpike Dimërore 2026. Më shumë se 56% e votuesve e hodhën poshtë idenë në mes të...

Qumësht e djathë i rrezikshëm, AKU përmbys markatën e Elbasanit

Aktualitet

Qumësht e djathë i rrezikshëm, AKU përmbys markatën e Elbasanit

AKU në qytetin e Elbasanit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur , në markatë, ku ka konstatuar disa subjekte që tregtonin produktet ushqimore me origjinë shtazore, pa asnjë  dokumentacion...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!