Shqiptari nga Kosova, Xherdan Shaqiri, shkaktoi polemika në Kampionatin Botëror në Rusi gjatë verës pasi festoi me “shqiponjë” pas golit…
Jurgen Klopp e ka vlerësuar mesfushorin veteran të Liverpoolit, James Milner, pas golit të tij në barazimin 1-1 në “Emirates”…
Një ngjarje tërësisht e çuditshme ka ndodhur ditën e djeshme në ndeshjen midis skuadrës së Rijinsburgse Bojs dhe Afc Amsterdam…
Situata me stadiumet në Kategorinë Superiore po del jashtë kontrollit. Laçi-Skënderbeu, e programuar për t’u luajtur të mërkurën në orën…
Milani ka arritur të shënoj fitore të momentet e fundit ndaj Udineses falë golit të Alessio Romagnolit të dielën mbrëma.…
Kur duhen pak ditë nga përballja ndaj Manchester United në Ligën e Kampioneve, Juventus duhet të bëjë llogaritë me lojtarët…
Kosova është radhitur e dytë në listën përfundimtare të Kampionatit Evropian U23 për xhudo që u mbajte në Gyor të…
Briken Calja bëri një paraqitje të mirë deri në peshën 73 kg, në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, i cili po…
Beteja për titullin botëror i ka kushtuar vdekjen boksierit italian, Christian Daghio. 49 vjeçari nuk ka mundur t'i bëjë ballë…
Armir Grima nuk është më trajner i Kombëtares së femrave pas akuzave për trukim ndeshje. FSHF pati paralajmëruar se do…
Interi është i gatshëm ta mirëpresë Barcelonën të martën mbrëma në Ligën e Kampionëve dhe sipas Il Corriere dello Sport,…
Ish-trajneri i Monacos, Leonardo Jardim, është kandidati më serioz për t’u bërë trajner i ri i Real Madridit, sipas të…

Lajmet e fundit

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Aktualitet

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Një tjetër peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës.  Një ditë më parë një peshkaqen , me gjatësi 3.5 m dhe me një peshë prej 400 kg u...

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Lifestyle

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Fjalët që u themi të dashurve tanë gjatë një argumenti të nxehtë ose ne një moment kur ndjehemi të lodhur mund të jenë të rrezikshme, aq sa mund ta bëjnë...

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Politikë

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!