Uruguai-Francë është çerekfinalja e parë e këtij Botërori, e cila do të luhet ditën e sotme në orën 16:00. Fituesi…
Janne Andersson, trajneri i Suedisë, që do të ndeshet me Anglinë ditën e shtunë në çerekfinalet e Botërorit “Rusi 2018”,…
Cristiano Ronaldo thuhet se do të fitojë 30 milionë euro në sezon falë kontratës që do të nënshkruajë me Juventusin.…
Mbrëmja e së premtes do të ofrojë emocionet e një tjetër supersfide, të asaj mes Brazilit dhe Belgjikës, në orën…
Mbrojtësi i Brazilit, Miranda, beson se Vincent Kompany i Belgjikës ishte “fshehur nga frika” me komentet e tij përpara përplasjes…
Federata e Futbollit e Kosovës sot do të mbajë Kuvendin e jashtëzakonshëm zgjedhor për president të FFK-së. Kuvendi i jashtëzakonshëm…
Oscar Washington Tabarez ose “Gjenerali” siç quajnë ndryshe në Uruguai është shfaqur i qetë në konferencën për shtyp përpara sfidës…
Francezët këmbëshpejtë do të duhet të gjejnë një rrugë për të kaluar mbrojtjen e fuqishme të Uruguait, në ndeshjen e…
“Goal” ka publikuar formacionin më të mirë të fazës që lamë pas. Është mbyllur faza e 1/8 në Kupën e…
Institucioni mbikëqyrës i futbollit në Europë, UEFA, konfirmoi sot se ekipeve do t’u mundësohet të përdorin ndërrimin e katërt në…
Klubi i Skënderbeut ka zyrtarizuar sot trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm. Siç edhe pritej pas largimit të Ilir…
Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj e mbylli sezonin e kaluar me një marrëdhënie thuajse totalisht të prishur me klubin…

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Moti i keq/ Ja qytetet që rrezikojnë nesër nga përmbytjet

Aktualitet

Moti i keq/ Ja qytetet që rrezikojnë nesër nga përmbytjet

Ndërsa verilindja dhe juglindja u përball me një situatë të pazakontë të reshjeve të borës, tashmë është jugu dhe jugperëndimi që mund të përballen me motin e keq. Për ditën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!