Skënderbeu, pavarësisht ndryshimeve të mëdha që bëri në verë, vazhdon të dominojë kampionatin shqiptar dhe aktualisht është në kryesimin e…
Shqiptari nga Kosova, Xherdan Shaqiri, shkaktoi polemika në Kampionatin Botëror në Rusi gjatë verës pasi festoi me “shqiponjë” pas golit…
Jurgen Klopp e ka vlerësuar mesfushorin veteran të Liverpoolit, James Milner, pas golit të tij në barazimin 1-1 në “Emirates”…
Një ngjarje tërësisht e çuditshme ka ndodhur ditën e djeshme në ndeshjen midis skuadrës së Rijinsburgse Bojs dhe Afc Amsterdam…
Situata me stadiumet në Kategorinë Superiore po del jashtë kontrollit. Laçi-Skënderbeu, e programuar për t’u luajtur të mërkurën në orën…
Milani ka arritur të shënoj fitore të momentet e fundit ndaj Udineses falë golit të Alessio Romagnolit të dielën mbrëma.…
Kur duhen pak ditë nga përballja ndaj Manchester United në Ligën e Kampioneve, Juventus duhet të bëjë llogaritë me lojtarët…
Kosova është radhitur e dytë në listën përfundimtare të Kampionatit Evropian U23 për xhudo që u mbajte në Gyor të…
Briken Calja bëri një paraqitje të mirë deri në peshën 73 kg, në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, i cili po…
Beteja për titullin botëror i ka kushtuar vdekjen boksierit italian, Christian Daghio. 49 vjeçari nuk ka mundur t'i bëjë ballë…
Armir Grima nuk është më trajner i Kombëtares së femrave pas akuzave për trukim ndeshje. FSHF pati paralajmëruar se do…
Interi është i gatshëm ta mirëpresë Barcelonën të martën mbrëma në Ligën e Kampionëve dhe sipas Il Corriere dello Sport,…

Lajmet e fundit

Pësojmë katër gola, të "kuq" e zi

Sport

Pësojmë katër gola, të "kuq" e zi

Shqipëria është turpëruar në Shkodër nga Skocia, duke i mbyllur me turp ndeshjet e Ligës së Kombeve. 0-4 rezultati i takimit në “Loro Boriçi”, në një nga ndeshjet më të zeza...

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!