Fama dhe magjia e dhënë në fushën e lojës, nuk e ka penguar një gjykatë në Brazil që të marrë…
Arsene Wenger shumë pranë Milanit. Kjo është "bomba" që vjen nga Franca, me mediat e shtetit transalpin që shkruajnë se…
Edhe pse me Napolin duket se e ka humbur vendin e titullarit në ndeshjet e Champions League, të paktën në…
Klubi i Flamurtarit ka reaguar për sa i përket caktimit të Blerim Zirit si gjyqtar kryesor në takimin e nesërm…
Bashkëpunimi mes Igli Tares dhe Lazios vazhdon të konsolidohet. Sipas asaj që shkruan "Sportmediaset" ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare do të…
Lara Gut është atletja, që në një moshë shumë të re shpërtheu në Kupën e Botës së skive me personalitetin…
Xherdan Shaqiri nuk do të jetë në Beograd për sfidën që Liverpuli do të luajë ditën e nesërme ndaj Crvena…
Skënderbeu, pavarësisht ndryshimeve të mëdha që bëri në verë, vazhdon të dominojë kampionatin shqiptar dhe aktualisht është në kryesimin e…
Shqiptari nga Kosova, Xherdan Shaqiri, shkaktoi polemika në Kampionatin Botëror në Rusi gjatë verës pasi festoi me “shqiponjë” pas golit…
Jurgen Klopp e ka vlerësuar mesfushorin veteran të Liverpoolit, James Milner, pas golit të tij në barazimin 1-1 në “Emirates”…
Një ngjarje tërësisht e çuditshme ka ndodhur ditën e djeshme në ndeshjen midis skuadrës së Rijinsburgse Bojs dhe Afc Amsterdam…
Situata me stadiumet në Kategorinë Superiore po del jashtë kontrollit. Laçi-Skënderbeu, e programuar për t’u luajtur të mërkurën në orën…

Lajmet e fundit

Denoncimi nga Saranda/Policia në Qafë-Botë kthen pas asnjë arsye drejtuesit e automjeteve

Aktualitet

Denoncimi nga Saranda/Policia në Qafë-Botë kthen pas asnjë arsye drejtuesit e automjeteve

Partia Demokratike dega Sarande denoncon situatën e krijuar ne Piken e Kalimit Kufitar te Qafe-Botes prej datës 09.10.2018. Përmes një deklarate për mediat dega e PD në Sarandë thekson se...

Gati fadromat për shembjet, ARRSH i bën një thirrje banorëve të Unazës së Re

Aktualitet

Gati fadromat për shembjet, ARRSH i bën një thirrje banorëve të Unazës së Re

Në prag të shembjeve të banesave dhe bizneseve tek Unaza e Re, Autoriteti Rrugor shqiptar i ka bërë një ftesë për sqarim, banorëve që shpronësohen ose jo. Deklarata e plotë për...

Mjeku shqiptar merr çmimin e karrierës në Kanada

Bota Shqiptare

Mjeku shqiptar merr çmimin e karrierës në Kanada

Mjeku shqiptar Dr.Lulzim Rrafshi është vlerësuar nga Kolegji Kanadez i Mjekëve të Familjes me çmimin e karrierës. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i cili...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!