Dhoma e Gjykatësve te UEFA-s ka dënuar ekipin italian të Milanit me dy vite përjashtim nga Evropa. Ky komunikim u…
E pabesueshme, por e vërtetë! Koreja e Jugut ka mposhtur 2-0 Gjermaninë duke i lënë në vend të fundit të…
Ekipi i Suedisë s’paska të ndalur ndeshjen e sotme. Suedezët kanë arritur të shënojnë tre gola në portën e meksikanëve…
Në “Central Stadium” po luhet ndeshja midis Meksikës dhe Suedisë ku këta të fundit sapo kanë shënuar golin e tyre…
Ditët e fundit po bën shumë bujë parashikimi i serialit vizatimor “The Simpson” për finalen e Botërorit që po luhet…
Në orën 16:00 në stadiumin Central të Yekaterinburg Meksika dhe Suedia do të luajnë në ndeshjen e fundit në Grupin…
Në orën 16:00 në stadiumin Central të Yekaterinburg Meksika dhe Suedia do të luajnë në ndeshjen e fundit në Grupin…
Në orën 16:00 Gjermania luan ndeshjen e fundit në Grupin F të Botërorit kundër Koresë së Jugut në një takim…
Alkooli do të jetë përsëri i lejuar në shkallët e stadiumit, të paktën për ndeshjet ndërkombëtare. Prej disa vitesh UEFA,…
Fabrika e birrës në Luzern e ka bërë ambalazh të veçantë për shishet e birrës që prodhon, në përkrahjes të…
Argjentina nuk po gjen paqe as pas fitores me Nigerinë 2-1 që e kualifikoi për në 1/8 e finaleve. Në…
Ndeshjet e Kupës së Botës kanë rezervuar shumë surpriza dhe emocione deri tani. Por në Rusi, atmosfera ka qenë tepër…

Lajmet e fundit

Zlatan Ibrahimovic i jep fund fjalëve, konfirmon të ardhmen

Sport

Zlatan Ibrahimovic i jep fund fjalëve, konfirmon të ardhmen

Prej ditësh është vënë në qendër të vëmendjes për shkak të lajmeve që e çojnë në disa prej klubeve më të rëndësishme të Evropës. Por Zlatan Ibrahimoviç i ka dhënë fund...

Qarkullonte me armë zjarri në Elbasan, arrestohet 22-vjeçari

Aktualitet

Qarkullonte me armë zjarri në Elbasan, arrestohet 22-vjeçari

Një 22-vjeçar që qarkullonte me armë zjarri në Elbasan ka rënë në prangat e policisë. "D.S., 22 vjeç, banues në lagjen "5 Maj", Elbasan, iu gjet në çantë një armë zjarri...

Arrestohet personi që hodhi paratë nga pallati

Kuriozitete

Arrestohet personi që hodhi paratë nga pallati

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë.   Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong, dhe personi që i hodhi paratë u arrestua nga policia...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!