Juventusi është i gatshëm t’i ofrojë Real Madridit Paulo Dybalan plus një shumë të konsiderueshme parash për Cristiano Ronaldon. Manchester…
Brazili ka mposhtur me rezultatin 3-0 Austrinë në miqësoren e fundit të zhvilluar para botërorit. Skuadra e Tite realizoi golin…
Lionel Messi dha një intervistë të gjatë për gazetën katalane “Sport”, ku foli me superlativa për sezonin e Barcelonës, që…
Duket se aventura e Armando Sadikut tek skuadra e Levantes është drejt fundit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk u përshtat…
Portugalia është skuadra e radhës që mbërriti në Rusi për kampionatin botëror të futbollit. Skuadra kampione e Europës zbriti këtë…
Botërori i Rusisë nis pas 4 ditësh, por parashikimet për skuadrën fituese nga kompanitë e basteve kanë nisur prej kohësh.…
Ndodh që një trajner të jetë gati të paguajë nga llogaritë e tij, për stafin që do të marrë me…
Në luftën për video-lojën më të mirë të futbollit në botë, “ FIFA 19” ka fituar sërish ndaj Pro Evolution…
Boksieri shqiptar, Sefer Seferi nuk ia ka dalë dot përballë Tyson Fury, i cili trumfoi në rikthimin e tij në…
Një tërmet rrezikon të prishë atmosferën e Argjentinës në prag të Kupës së Botës. Një gazetar lokal, Gabriel Anello, ka…
Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e kreut të federatës së futbollit të Kosovës…
Futbollisti i Kombëtares Ergys Kaçe është bërë baba për herë të dytë. Përmes një postimi në “Instagram”, Kaçe ka bërë…

Lajmet e fundit

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Lajmet e rreme në Facebook që po shkaktojnë dhjetëra viktima

Kuriozitete

Lajmet e rreme në Facebook që po shkaktojnë dhjetëra viktima

Më 23 qershor 2018, një seri imazhesh të tmerrshme filluan të qarkullojnë në Facebook. Njëra prej tyre tregonte një fëmijë me plagë të hapura mbi kokë dhe nofull (fotoja poshtë). Një tjetër...

Trump dëshiron shkarkimin e Sekretares për Sigurinë e Brendshme, shkak migrantët

Globi

Trump dëshiron shkarkimin e Sekretares për Sigurinë e Brendshme, shkak migrantët

Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë këshilltarëve të tij se ai dëshiron të largojë Kirstjen Nielsen nga pozita e Sekretares për Siguri të Brendshme dhe mund ta bëjë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!