E ardhmja e Javier Pastore është në Premierligë. Ylli i PSG është një hap larg West Ham. Pastore, i cili…
Florian Marku i jashtëzakonshme, duke triumfuar në ndeshjen e zhvilluar në “Asllan Rusi” ndaj Serbit Dragisic.  Markut i kanë mjaftuar…
Është zhvilluar sot në “Elbasan Arena” ndeshje e dytë miqësore në harkun kohor të 3 ditëve mes Shqipërisë U-21 dhe…
Dy kampionët e boksit ka dhënë një spektakël të veçantë një ditë përpara përballjes së fuqishme. Ndonëse shumë boksierëve të…
Është përfolur shumë për transferimin e Neymar të Real Madrid, por deri më tani këto zëra ishin mohuar nga ylli…
Me dorëheqjen e dhënë nga Real Madridi dolën zëra se Zinedin Zidan, trajneri i kapionit të “Champions League”,  do të…
Real Madridit tashmë edhe zyrtarisht ka zbuluar fanellat e para dhe të dyta që do t’i përdorë gjatë sezonit 2018/19.…
Tifozët anglezë, që do të udhëtojnë drejt Rusisë për të ndjekur skuadrën e tyre në Kupën e Botës së kësaj…
Organizatorja e Botërorit, Rusia, është skuadra më e dobët në renditjen e FIFA-s nga 32 pjesëmarrëset në këtë kompeticion. Rusia…
Befasi e madhe nga Italia, sepse rikthehet në qendër të vëmendjes historia e dhimbshme e vdekjes së kapitenit të Fiorentinës…
Portugalia, kampionia e Europës në fuqi, është kthyer të buzëqeshë pas një humbjeje dhe dy barazimesh të marra në tri…
Futbolli në Europë vazhdon të rritet. Nxitur nga të ardhura gjithnjë e më të mëdha nga të drejtat televizive, rritja…

Lajmet e fundit

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!