Presidenti i Federatës së Argjentinës të Futbollit (AFA), Claudio Tapia, beson se arritja në gjysmëfinale të Kupës së Botës së…
PSG e do me çdo kusht Kanten në “Parc des Princes”. Trajneri Thomas Tuchel e do te Paris Saint-Germaini mesfushorin…
Shkëndija e Tetovës nisi të dielën grumbullimin për fazën përgatitore para pjesëmarrjes në eliminatoret e Champions League. Fillimisht ekipi do…
Luis Hamilton ka dalë i zhgënjyer me vendin e 5-të në Çmimin e Madh të Kanadasë, vend i cili bëri…
Javier Tebas beson se Ronaldo dhe Griezmann nuk do të largohen nga klubet aktuale. Presidenti i La Ligës, Javier Tebas,…
De Gea thotë se për të ardhmen do të flasë pas Kupës së Botës, tani është i fokusuar që ta…
Agjenti i Zazas dhe babai, Antonio, ka folur për Gazzetta Dello Sport rreth të ardhmes së sulmuesit italian, duke mohuar…
Gjatë intervistës së tij brenda kafazit pas eventit kryesor të UFC 225, Yoel Romero tha se meritonte fitoren ndaj Robert…
Neymar dhe Coutinho ishin në shënjestër sot nga futbollistët e skuadrës së Austrisë të cilët në disa raste i tejkaluan…
Leonardo Bonucci i ka hedhur poshtë thashethemet se mund të largohet nga Milani në afatin kalimtar veror. Mbrojtësi italian kërkohet…
Nadal për të 11-tën herë në karrierën e tij ka bërë të vetin turneun francez “Roland Garros”. Spanjolli me këtë…
Juventusi është i gatshëm t’i ofrojë Real Madridit Paulo Dybalan plus një shumë të konsiderueshme parash për Cristiano Ronaldon. Manchester…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!