Portugalia, kampionia e Europës në fuqi, është kthyer të buzëqeshë pas një humbjeje dhe dy barazimesh të marra në tri…
Futbolli në Europë vazhdon të rritet. Nxitur nga të ardhura gjithnjë e më të mëdha nga të drejtat televizive, rritja…
Interi në një apo tjetër mënyrë, e ka konfirmuar interesimin për Radja Nainggolanin. Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, duket se…
Një lajm shokues është duke qarkulluar në Argjentinë. Kombëtarja rrezikon të mbetet jashtë Kupës së Botës “Rusia 2018”, e cila…
Igli Tare nuk e ka humbur protagonizmin edhe në fushën e lojës. I rikthyer te këpucët me taka dhe uniforma…
Për futbollistin e Partizanit, Lorenc Trashi, paraqitja e Partizanit në sezonin që sapo u mbyll lë për të dëshiruar. I…
Messi-t nuk i pëlqejnë aspak zërat që e shohin O’Ney te Real Madrid pasi ai shpreson që të rikthehet te…
Dy humbjet në miqësoret kundër Kosovës dhe Ukrainës i kanë kushtuar Shqipërisë në klasifikimin e përmuajshëm të FIFA-s. Kombëtarja kuqezi…
Lorenc Trashi, futbollisti i Partizanit, e ka cilësuar sezonin e fundit të dështuar për klubin e kuq. Në një intervistë…
Kur duhet edhe një javë nga fillimi i kompeticionit më të rëndësishëm futbollistik, Kupa e Botës që do të zhvillohet…
Humbjet me Kosovën dhe Ukrainën kanë ndikuar në humbjen e pikëve dhe zbritjen në klasifikim të Shqipërisë, që e sheh…
Një ndër favoritët për të triumfuar në Rusi, Spanja, ka humbur dy vende në renditjen e re të FIFA-s. FIFA…

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!