Në luftën për video-lojën më të mirë të futbollit në botë, “ FIFA 19” ka fituar sërish ndaj Pro Evolution…
Boksieri shqiptar, Sefer Seferi nuk ia ka dalë dot përballë Tyson Fury, i cili trumfoi në rikthimin e tij në…
Një tërmet rrezikon të prishë atmosferën e Argjentinës në prag të Kupës së Botës. Një gazetar lokal, Gabriel Anello, ka…
Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e kreut të federatës së futbollit të Kosovës…
Futbollisti i Kombëtares Ergys Kaçe është bërë baba për herë të dytë. Përmes një postimi në “Instagram”, Kaçe ka bërë…
Edhe pse kanë kaluar 14 ditë nga finalja e “Champions League”, polemikat për ndërhyrjen e Sergio Ramos ndaj Muhamed Salah…
Atleti shqiptar i kërcimit së gjati Izmir Smajlaj është shpallur kampion i “Kampionatit të shteteve të vogla Europiane”. Sportisti kuqezi…
Kupa e Botës në futboll është një nga ngjarjet e mëdha të këtij viti.  Sa herë që luhet, në çdo…
Federata Shqiptare e Futbollit përmes një mesazhi ka ngushëlluar për ndarjen nga jeta të kreut të FFK-së Fadil Vokrri, i…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një mesazhi ngushëllimi shpreh dhimbjen e tij për largimin e parakohshëm të legjendës së…
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka ndërruar në jetë gjatë ditës së sotme pas një sulmi…
Lajm tronditës për futbollin kosovar. Ka ndërruar jetë presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, në moshën 57-vjeçare.…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!