Sapo u mbyll takimi i Kombëtares U21 me Bjellorusinë me rezultatin 3-2. Një mbrëmje plot emocion ishte kjo e sotmja…
Ditën e sotme pritej që CAS, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv me seli në Lozanë, të merrte një vendim lidhur me…
Situata e pakëndshme e krijuar në përfundimi të çerekfinales së “Champions League” midis Juventusit dhe Real Madridit ku Buffon sulmoi…
Mbrëmjen e sotme do të luhet miqësorja e Kombëtares U21 me Bjellorusinë në Elbasan Arena. Pritshmërit për këtë ndeshje janë…
Autoritetet belge kanë ndaluar 13 persona pas një hetimi mbi pretendimet për fiksim duelesh në nivelet e ulëta profesioniste të…
Hapja e kufijve, emigracioni, mundësitë e reja që ofrojnë ditët tona, e që dikur ishin të kufizuara, e kanë ndryshuar…
Përfaqësuesja kombëtare e Zvicrës do të shkojë në Botërorin e Rusisë me 4 shqiptarë. Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Granit Xhaka…
I tunduar për “Shtëpinë e Bardhë” të futbollit? Jo, Allegri duket se i premton besnikëri fshatit Continassa, i përfshirë në…
Emre Can ka arritur marrëveshje me Juventusi dhe është në pritje të testeve mjekësore, raporton Goal. Mesfushori i Gjermanisë me…
Yaya Toure në një intervistë për France Football, foli për marrëdhënien me ish-trajnerin te Manchester City, Pep Guardiola. Guardiola u…
Ata firmosin vdekjen e tyre para ndeshjeve! Nuk quhen sportistë, por luftëtarë! Vitet e fundit janë krijuar kategori të ndryshme,…
UEFA ka gjobitur ekipin e Liverpoolit me njëzet mijë euro pas incidenteve në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës…

Lajmet e fundit

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Firmoset urdhër-arresti për Nikolla Gruevskin

Bota Shqiptare

Firmoset urdhër-arresti për Nikolla Gruevskin

Ministria e Brendshme maqedonase ka firmosur urdhër arrestin për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski. Ky vendim erdhi pas njoftimit nga Gjykata Penala që nuk ka mundur të gjejë të akuzuarin Nikolla Gruevski për...

Lajme të mira nga aktori i humorit që pësoi atak kardiak

Kulturë

Lajme të mira nga aktori i humorit që pësoi atak kardiak

Aktori i njohur i humorit shkodran Besnik Çinari, pak ditë më parë luftoi për jetën, por tashmë ai e ka kaluar rrezikun, pas një ndërhyrje që pati në zemër. Ai...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!