Hapja e kufijve, emigracioni, mundësitë e reja që ofrojnë ditët tona, e që dikur ishin të kufizuara, e kanë ndryshuar…
Përfaqësuesja kombëtare e Zvicrës do të shkojë në Botërorin e Rusisë me 4 shqiptarë. Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Granit Xhaka…
I tunduar për “Shtëpinë e Bardhë” të futbollit? Jo, Allegri duket se i premton besnikëri fshatit Continassa, i përfshirë në…
Emre Can ka arritur marrëveshje me Juventusi dhe është në pritje të testeve mjekësore, raporton Goal. Mesfushori i Gjermanisë me…
Yaya Toure në një intervistë për France Football, foli për marrëdhënien me ish-trajnerin te Manchester City, Pep Guardiola. Guardiola u…
Ata firmosin vdekjen e tyre para ndeshjeve! Nuk quhen sportistë, por luftëtarë! Vitet e fundit janë krijuar kategori të ndryshme,…
UEFA ka gjobitur ekipin e Liverpoolit me njëzet mijë euro pas incidenteve në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës…
Në botën e futbollit po vjen risia më e veçantë e 20 viteve të fundit. Ky ndryshim u propozua nga…
Kombëtarja e Brazilit triumfoi 2-0 në miqësoren e një nate më parë ndaj Kroacisë, ku vëmendja kryesore ishte te shkëlqimi…
Kombëtarja egjiptiane ka publikuar sot listën përfundimtare me 23 futbollistët e grumbulluar që do të marrin pjesë në Botëror. Pa…
Manuel Neuer nominohet për në Rusi, por ka edhe befasi. Trajneri gjerman Joachim Löw largoi nga ekipi lojtarin e Machester…
Kjo e hënë shënoi nisjen e një jave vendimtare për Milanin, që ndodhet në një udhëkryq për të ardhmen e…

Lajmet e fundit

Renditja/ 10 më të pasurit në Shqipëri

Aktualitet

Renditja/ 10 më të pasurit në Shqipëri

Instituti Europian Pashko ka publikuar listën e 10 personave më të pasur në Shqipëri. Analiza është bazuar në të dhënat financiare zyrtare të deklaruara në institucionet shtetërore për 60 individët...

Kolaps në Kiev për shkak të borës

Globi

Kolaps në Kiev për shkak të borës

Për shkak të kushteve komplekse të motit dhe borës së madhe që bie nga ky mëngjes, në Kiev kanë ndodhur rreth 300 aksidente trafiku. Sipas agjencisë ukrainase Unian, nënkryetari i shërbimit...

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Aktualitet

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Sot është zhvilluar seanca e radhë në Gjykatën e Tiranës në lidhje me padinë e Shkëlzen Berishës ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Djali i Ish-kryeministrit Sali Berisha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!