Pas humbjes 3-2 ndaj Borussia Dortmund, sulmuesi i Bayern Munchen, Franck Ribery ka goditur me shuplakë një gazetar francez. Të…
Një rrjet mafioz që kontrollonte bastet online në Itali, është goditur këtë të mërkurë nga autoritetet anti-mafia në vendin fqinj.…
Transferimi te Barcelona nuk ka shkuar ashtu siç duhet për Arturo Vidal. Kiliani nuk po arrin të gjëj hapësira nën…
Nuk është hera e parë që N’Golo Kante bën që të flitet për të. Gjigand në fushë dhe një njeri…
Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo nuk do të jetë në ndeshjen e kombëtares së tij ditën e shtunë kundër Italisë,…
Optimizmi nuk mungon te futbollistët e Kombëtares shqiptare, në prag të sfidës më vendimtare të saj në Ligën e Kombeve,…
Në një kohë kur të gjithë janë sy e veshë nga Lozana dhe në pritje të gjyqit përfundimtar mes Skënderbeut…
Legjenda e futbollit në Argjentinë, Diego Armando Maradona, tregon arsyet që çuan presidentin e Real Madrid-it, Florentino Perez të shiste…
Është zbuluar shkaku sepse helikopteri që u rrëzua pranë stadiumit të Leister Sitit dështoi t’i përgjigjej komandës së pedalit së…
Problemet sa i përket kombëtares shqiptare të futbollit dhe listës së saj për ndeshjet ndaj Skocisë dhe Uellsit vazhdojnë të…
Ditën e sotme një tjetër futbollist ka vendosur që të largohet nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet kundër Skocisë dhe…
Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona, mendon se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, do të rikthehet të luajë për Kombëtaren…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!