Selektori Joachim Low pas ndeshjeve miqësore, ka publikuar listën përfundimtare të lojtarëve që do të përfaqësojnë kampionin aktual të btës…
Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri në një intervistë për “Blick”, ka folur rreth Botërorit të Rusisë, që do të…
Trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, ka folur pas ndeshjes me Ukrainën, të humbur 4 me 1. Panuçi thotë se kjo…
Joao Mario e ka bërë të qartë “nuk do të kthehem” te Interi, duke e pranuar “e vërteta është se…
​Në emisionin e Cadena COPE, ‘El Partidazo’, gazetari Manolo Lama ka zbuluar disa detaje të lamtumirës së Zinedine Zidane me…
​Italia e Mancinit do të luajë nesër në mbrëmje miqësoren e tretë dhe të fundit, para se lojtarët të nisin…
Nga sot, jemi zyrtarisht 10 ditë përpara zhvillimit të Kampionatit Botëror të Futbollit. A planifikoni të vizitoni Rusinë për Botërorin…
Kombëtarja bëri një tjetër ndeshje të tmerrshme për t’u parë, pa formë, pa përmbajtje dhe pa forcë. Panucci nuk e…
“Të gjithë fajin ma vini mua, kundër Ukrainës do të jetë një tjetër melodi”. Kështu u shpreh pak ditë më…
Brazili mori një fitore në miqësoren me Kroacinë, në përgatitjet e fundit para nisjes së Botërorit. Ekipi Tites fitoi me…
Trajneri i Kombëtares, Kristian Panui u bë gati për të folur, pas ndeshjes për mikrofonin e Supersport. Por tekniku i…
Pas humbjes me Kosovën, Panucci u shpreh se kurrë më nuk do të shihnim një ndeshje të tillë të Kombëtares.…

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!