E ardhmja e Javier Pastore është në Premierligë. Ylli i PSG është një hap larg West Ham. Pastore, i cili…
Florian Marku i jashtëzakonshme, duke triumfuar në ndeshjen e zhvilluar në “Asllan Rusi” ndaj Serbit Dragisic.  Markut i kanë mjaftuar…
Është zhvilluar sot në “Elbasan Arena” ndeshje e dytë miqësore në harkun kohor të 3 ditëve mes Shqipërisë U-21 dhe…
Dy kampionët e boksit ka dhënë një spektakël të veçantë një ditë përpara përballjes së fuqishme. Ndonëse shumë boksierëve të…
Është përfolur shumë për transferimin e Neymar të Real Madrid, por deri më tani këto zëra ishin mohuar nga ylli…
Me dorëheqjen e dhënë nga Real Madridi dolën zëra se Zinedin Zidan, trajneri i kapionit të “Champions League”,  do të…
Real Madridit tashmë edhe zyrtarisht ka zbuluar fanellat e para dhe të dyta që do t’i përdorë gjatë sezonit 2018/19.…
Tifozët anglezë, që do të udhëtojnë drejt Rusisë për të ndjekur skuadrën e tyre në Kupën e Botës së kësaj…
Organizatorja e Botërorit, Rusia, është skuadra më e dobët në renditjen e FIFA-s nga 32 pjesëmarrëset në këtë kompeticion. Rusia…
Befasi e madhe nga Italia, sepse rikthehet në qendër të vëmendjes historia e dhimbshme e vdekjes së kapitenit të Fiorentinës…
Portugalia, kampionia e Europës në fuqi, është kthyer të buzëqeshë pas një humbjeje dhe dy barazimesh të marra në tri…
Futbolli në Europë vazhdon të rritet. Nxitur nga të ardhura gjithnjë e më të mëdha nga të drejtat televizive, rritja…

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!