Argjentina ka anuluar atë që duhet të ishte miqësorja e tyre e fundit në kuadrin e përgatitjeve për Kupën e…
Ndodhi ajo pritej. Slloveni Millosh Kostiç është zyrtarisht trajneri i ri i Luftëtarit. Dje 46-vjeçari ka mbërritur në Gjirokastër, i…
Antoine Griezmann e ka pranuar se ende është i pasigurt nëse do të mbetet pjesë e Atletico Madridit para sezonit…
Manchester Unitedit është klubi më i fundit që është futur në garë për mbrojtësin e Sevillës, Clement Lenglet, raporton L’Equipe.…
Sapo u mbyll takimi i Kombëtares U21 me Bjellorusinë me rezultatin 3-2. Një mbrëmje plot emocion ishte kjo e sotmja…
Ditën e sotme pritej që CAS, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv me seli në Lozanë, të merrte një vendim lidhur me…
Situata e pakëndshme e krijuar në përfundimi të çerekfinales së “Champions League” midis Juventusit dhe Real Madridit ku Buffon sulmoi…
Mbrëmjen e sotme do të luhet miqësorja e Kombëtares U21 me Bjellorusinë në Elbasan Arena. Pritshmërit për këtë ndeshje janë…
Autoritetet belge kanë ndaluar 13 persona pas një hetimi mbi pretendimet për fiksim duelesh në nivelet e ulëta profesioniste të…
Hapja e kufijve, emigracioni, mundësitë e reja që ofrojnë ditët tona, e që dikur ishin të kufizuara, e kanë ndryshuar…
Përfaqësuesja kombëtare e Zvicrës do të shkojë në Botërorin e Rusisë me 4 shqiptarë. Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Granit Xhaka…
I tunduar për “Shtëpinë e Bardhë” të futbollit? Jo, Allegri duket se i premton besnikëri fshatit Continassa, i përfshirë në…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!