Patjetër që shumë nga ju, që janë fansa të futbollit, janë të informuar për shumë fakte dhe kuriozite nga Kupa…
Mido, ish-futbollist i Ajax, ka befasuar të gjithë me propozimin e tij që të thirret me kombëtaren e Egjiptit për…
Futbollisti i ekipit të Amerika de Kali në Kolumbi, Alehandro Penaranda Trujillo 24 vjeç, është vrarë nga një person, i…
Franca fitoi miqësoren ndaj azurëve me rezultatin 3-1. Ky rezultat tregoi një formë shumë të mirë të “gjelave” në prag…
Thomas Strakosha, portieri i kombëtares që aktivizohet te Lazio, ka rrëfyer karrierën e tij te përfaqësuesja kuqezi. Në një intervistë…
Pas largimit nga Reali i Madridit të Zinedine Zidane, shumë skuadra duan që ai të bëhet drejtuesi i ekipit të…
Më në fund është konfirmuar ndeshja e dytë miqësore e Kombëtares kuqezi, më 3 qershor, në stadiumin e Evianit, siç…
Francë-Itali është ndeshja e mbrëmjes e cila do të mbërthejë para ekranit njerëz nga e gjithë Europa por jo vetëm.…
Fansat e futbollit po çmenden pas fanellave të Nigerisë të prodhuara nga Nike, ndërsa në Oxford Street të Londrës, radhët…
Në sesionin e dytë të provave të lira të Çmimit të Madh të Italisë në MotoGP, piloti italian Michele Pirro…
Pas humbjes ndaj Boshnjës në miqësoren e zhvilluar ne “ElbasanArena”, trajneri i Kombëtares Shpresa, Alban Bushi, e ka riformatuarlistën, duke…
Në mënyrë të befasishme në një konferencë për shtyp të paprogramuar Zinedin Zidan njoftoi dje se do të largohet nga…

Lajmet e fundit

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Aktualitet

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, një lokal në lagjen “Partizani” në Elbasan u sulmua me një granatë. Në momentin kur granata është hedhur nga persona ende...

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Aktualitet

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Edhe ditën e sotme, Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e personave më të kërkuar për qarkun e Gjirokastrës. “Ja 12 personat e kërkuar në qarkun e Gjirokastrës. Policia...

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me kalimin e “fshehtë” të ish-kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Shqipërisë, e më tutje drejt Malit të Zi. Pas reagimit të palës shqiptare...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!