Në Evian të Francës në orën 16:00 do të luhet ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Ukrainës. Kuqezinjtë vijnë pas humbjes…
Mike Gjetan Keta u rikthye në ring pas disa kohësh mungesë, teksa ne arenën e Mynihut u përball me boksierin…
Përmirësimi fizik i Kylian Mbappes gjatë vitit të fundit ka qenë dukshëm i madh. 19-vjeçari vazhdon të rritet dhe të…
Nuk mund të ketë dy Ronaldo në një skuadër. Kështu të paktën mendon Luis Nazario da Lima, i njohur ndryshe…
Ndryshe nga sa pritej, takimi Shqipëri-Ukrainë, që do të zhvillohet sot në orën 16:00, në stadiumin e Evianit, do të…
Boksieri profesionist nga Munihu, Haxhi Krasniqi, që njihet me emrin Robin Krasniqi, ka fituar mbrëmë titullin kampion i Evropës në…
Trajneri i njohur portugez Jose Mourinho bëri një pasqyrë të botërorit që nis këtë muaj në Rusi, duke renditur edhe…
Shqipëria fitoi me përmbysje ndaj Austrisë në sfidën e luajtur të shtunën në Ens e vlefshme për Ligën e Europës…
Kombëtarja e Belgjikës po përballet me një garë kundër kohës për të riaftësuar mbrojtësin Vincent Kompany para nisjes së Botërorit…
Ndryshe nga sa pritej, takimi Shqipëri-Ukrainë, që do të zhvillohet sot në orën 16:00, në stadiumin e Evianit, do të…
Lionel Messi shpreson se Barcelona do ta transferojë Christian Eriksenin apo Miralem Pjanicin gjatë afatit kalimtar veror, në rast se…
Kur udhëtohet, mbi të gjitha për punë, ndihet mungesa e shtëpisë. Dhe shpesh një produkt tipik i vendit nga vjen…

Lajmet e fundit

Përplasen 2 mjete në Tiranë, një prej tyre përfundon në...

Aktualitet

Përplasen 2 mjete në Tiranë, një prej tyre përfundon në...

Një aksident automobilistik ka ndodhur mesditën e sotme në kryeqytet. Në incidentin e ndodhur në zonën e Shkozës janë përfshirë dy automjete. Mësohet se, një prej automjeteve i futur në një...

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Globi

Aktivizohet vullkani, mijëra të evakuuar

Në Guatemalë është aktivizuar vullkani Fuego, i emërtuar ndryshe si “Vullkani i Zjarrit”. “Të paktën 8.000 njësi banimi përreth zonës së vullkanit janë evakuuar pas aktivizimit”, njoftoi David de Leon, zëdhënës...

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Politikë

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Për rreth një orë në Kryesinë e Kuvendit, përfaqësuesit e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar një takim me kryetarin e grupit të PD, Spaho, i cili shoqërohej nga Bylykbashi, Alibeaj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!