26 vjeçari i është përgjigjur të gjithë atyre që mendojnë se kontrollohet nga babai, duke thënë se vet vendos për…
Ylli i Liverpool, Mohamed Salah ndodhet në Valencia ku po e kryen fazën e riaftësimit nga lëndimi nën kujdesin e…
Gareth Bale është një nga synimet e mëdha për të cilin Manchester Unitedi dhe klubi beson që mund të arrijë…
Presidenti iFederatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka reaguar sot për humbjen që Shqipëria pësoi në miqësoren kundër Kosovës. Kreu…
Ronaldo fenomeni duket se do i rikthehet sërish futbollit, por këtë herë jo më në fushën e lojës, por si…
Një nga futbollistët më të njohur të Kombëtares, Mërgim Mavraj, është përfolur shpesh herë nga mediat për lidhjet e tij…
Paraqitja zhgënjyese në testin ndaj Kosovës e kthen Kombëtaren Shqiptare shumë vite dhe hapa prapa. Nuk bëhet fjalë thjesht për…
Sulmuesi polak Robert Lewandoëski nuk do të luajë më me skuadrën e Bayern Munich. Ky vendim i është bërë m…
Herolind Shala ka reaguar pas lajmit që bëri bujë, ku ai thoshte se ata i kanë nënçmuar, por e dhanë…
Sapo u mbyll miqësorja Shqipëri-Kosovë me një humbje të thellë për kombëtaren tonë. Që në fillim të takimit u duk…
Një nga ish-futbollistët shqiptar është arrestuar para disa ditëve në Gjermani pasi u kap në flagrancë me 3 kg kokainë…
Në stadiumin “Letzigrund” të Zyrihut do të luhet ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Kosovës. Takimi mes dy përfaqësueseve është quajtur…

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!