Skuadra e Ligës së dytë zvicerane Rappersëil Jona ka siguruar fitore në udhëtim ndaj ekipit që mban pozitën e dytë…
Takimi që u zhvillua midis Napolit dhe Juventusit u mbyll me rezultatin 0-1 ku triumfues i ndeshjes ishte Napoli, duke…
Ronaldo, Salah, Messi e Immobile – janë lojtarët e vetëm në top 5 Ligat Evropiane që kanë shënuar së paku…
Manchester City e ka mposhtur 5-0 Swansean në “Etihad Stadium”. Manchester City, tashmë me titullin në xhep, shkatërroi Swansean në…
Lazio është treguar i pamëshirshëm  sot kundër Sampdoria-s duke fituar me rezultatin e  thellë 4-0. Fitorja  e mban në vendin…
Andres Iniesta, “maestro” i futbollit spanjoll ishte padyshim një nga protagonistët kryesorë të mbrëmjes së djeshme, ku Barcelona fitoi Kupën…
Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi vazhdon të surprizojë dashamirësit e futbollit . Tashmë golat e tij nuk janë surprizë,…
Një gol i Besart Berishës në minutën e 89-të të çerekfinales me Melburn Viktori dhe Adelaides, bëri që ekipi i…
Napoli do të përballet me Juventusin në një takim thuajse deçiziv për fatet e titullit kampion, pasi vetëm fitorja do…
Po ashtu si në fazën e parë, Benevetos e turpëroi sërish Milanin, këtë herë në “San Siro”. Në fazën e…
Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur së fundi në Meksikë. Trofeu i kompeticionit të dytë për nga rëndësia në Europë,…
Milan dhe Inter kanë patur dje një takim me përfaqësuesit e UEFA-s për çështjet e “Fair Play-Financiar” dhe sipas raportimeve…

Lajmet e fundit

Arrestohet 40-vjeçari në Durrës, u kap me mijëra paund të padeklaruara

Aktualitet

Arrestohet 40-vjeçari në Durrës, u kap me mijëra paund të padeklaruara

Policia Kufitare në bashkëpunim me Doganën dhe Sektorin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës i bllokojnë një shtetasi nga Mati, 20.300 paund britanik, i cili nuk i deklaroi në...

Cristiano Ronaldo njeriu më influent në botë, ia kalon Messit, Trumpit dhe Papës

Sport

Cristiano Ronaldo njeriu më influent në botë, ia kalon Messit, Trumpit dhe Papës

Portugezi Cristiano Ronaldo është mbreti i rrjeteve sociale dhe jo vetëm në fushën e sportit, por edhe mes emrave të njohur të planetit. Ky përfundim erdhi falë një sondazhi të bërë...

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas dy gra, njëra thyen të dyja këmbët

Aktualitet

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas dy gra, njëra thyen të dyja këmbët

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Fierit. Një makinë, në afërsi të parkut të qytetit, ka hipur mbi trotuar duke goditur dy gra. Sipas njoftimeve paraprake, një nga gratë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!