Ditën e sotme një tjetër futbollist ka vendosur që të largohet nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet kundër Skocisë dhe…
Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona, mendon se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, do të rikthehet të luajë për Kombëtaren…
Santigo Solari është zyrtarizuar si trajneri Real Madridit deri në Qershor të 2021. Klubi madrilen e njoftoi me anë të…
Sipas medieve spanjolle pas humbjes 3-2 si mysafirë Borussia Dortmund, banka e Niko Kovac ka filluar të lëkundet. Te Bayern…
Kombëtaren shqiptare e pret sfida me Skocinë në Ligën e Kombeve, ku kuqezinjtë luajnë mundësitë e tyre të fundit për…
Kylian Mbappé është kthyer në profetin e futbollit francez. Në një moshë fare të re sulmuesi i Paris Saint Germain…
Mbyllja e javës së 13 të Kategorisë Superiore solli një tjetër humbje për skuadrën e Flamurtarit, e cila u mund…
Video Assistant Referee (VAR) do të jetë pika më e rëndësishme për diskutim në takimin e së martës mes aksionarëve…
Trajneri i kombëtares së futbollit, Christian Panucci, ka vendosur që të thërrasë një tjetër futbollist për grumbullimin e ndeshjeve me…
Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA,  ka paralajmëruar ekipet e mëdha se do t’i rihapë rastet e mbyllura në lidhje…
Anësori kosovar i Zvicrës dhe Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka thënë se vendimi për të mos udhëtuar e skuadrën e Jurgen…
Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, ka thënë se me qejf do ta merrte një pushim njëjavor pranë detit, megjithëse është…

Lajmet e fundit

Ngjarje e rëndë në Durrës, një grua humb jetën

Aktualitet

Ngjarje e rëndë në Durrës, një grua humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Durrës. Një grua ka rënë nga kati i 7-të i një pallati në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar. Ajo ka...

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!