Anësori kosovar i Zvicrës dhe Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka thënë se vendimi për të mos udhëtuar e skuadrën e Jurgen…
Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, ka thënë se me qejf do ta merrte një pushim njëjavor pranë detit, megjithëse është…
Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi ishte i ftuar në ceremoninë e 100-vjetorit të Federatës Italiane të Futbollit, krahas emrave…
Eliminimi nga Kupa Sudamerikane mund t'i kishte kushtuar shtrenjtë mbrojtësit të Deportivo Cali, Juan Sebastian Quintero. 23 vjeçari është vendosur…
Pavarësisht dominimit në Çmimin e Madh të Brazilit, piloti i Reb Bull, Max Verstappen nuk arriti ta presë i pari…
Në praninë e Kristian Panuçit, Skënder Gegës dhe shumë personazheve të tjerë, Kukësi dhe Teuta zhvilluan një 90-minutësh të hapur,…
Sapo gjyqtari e sinjalizoi përfundimin e ndeshjes kundër Manchester Unitedit, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, shkoi drejt lojtarit të…
Të shtunën që lamë pas Borussia Dortmundit shënoi fitore të madhe me rezultatin 3-2 kundër Bayern Munichut në kuadër të…
Jemi në javën e 13-të Superligës dhe për habinë e të gjithëve Teuta ndodhet mbi Kukësin në tabelën e renditjes…
Jose Mourinho ka thënë se skuadra e tij nuk duhet të bisedojë për mundësinë e fitimit të titullit të Premierligës…
Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Brazilit, duke regjistruar fitoren e 10 në një sezon ku e ka…
Juventus ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Milanit me rezultatin 0-2 në "San Siro". Pas 8 minuta lojë…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!