Një trupë arbitrash shqiptarë në një ndeshje të grupeve të Europa League. Ndodh për herë të parë këtë mesjavë, kur…
Ish-presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell do të dal në gjyq më 25 shkurt 2019, në selinë e gjykatës kombëtare në…
Rrallëherë ndodhë që një futbollist të luajë më shumë minuta për Kombëtaren e tij sesa për klubin, por rasti i…
Mesfushori i Manchester Unitedit, Andreas Pereira, e ka konfirmuar se arsyeja e zënkës mes trajnerit Jose Mourinho dhe mesfushorit Paul…
Gonzalo Higuain e ka konfirmuar se Juventusi e përzuri atë gjatë kësaj vere, por ka insistuar duke thënë se ende…
Sulmuesi anglez i DC Unitedit, Wayne Rooney, e ka shënuar një gol të mrekullueshëm nga më se 30 metra larg…
Stadiumi i kombëtares angleze “Wembley” nuk është më në shitje. Khan që është edhe pronar i Fulhamit, ka tërhequr ofertën…
Nuk mbahet mend një krizë kaq e madhe te kombëtarja e Gjermanisë, pas humbjes së fundit nga Franca, e ku…
Radio stacioni spanjoll “Cadena Ser” ka publikuar një letër, të cilën Real Madridi e ka dërguar në adresë të Federatës…
Canelo Alvarez ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me vlerë 365 milionë dollarë. Kjo është marrëveshja më fitimprurëse në historinë e…
Në vitin e largët 1857, bota u prezantua me një disiplinë të re, që në më pak se një shekull…
Me ikjen e Cristiano Ronaldos këtë verë, Reali dhe goli kanë kohë që nuk “takohen” dhe kjo ka hedhur në…

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!