Nejsmesniji siguroi vendin e tretë në kampionatin serb të futbollit dhe klasifikimin për në Europa League me një fitore me…
Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka shpallur sot listën paraprake me 35 futbollistët e grumbulluar për Botërorin e Rusisë që…
Është zyrtarizuar transferimi i Gurit nga Kukësi te KV Oostende në Belgjikë. Sindrit Guri, 24-vjeçari nga Shkodra është shpërblyer më…
Futbolli ka pësuar një sërë ndryshimesh qëkur në krye të FIFA-s është Gianni Infantino. Risitë e tij fillojnë me zgjerimin…
Pas Xhakës, Shaqirit, Behramit, Xhemailit dhe Mehmetit, një tjetër shqiptar mund të jetë pjesë në radhët e skuadrës kombëtare të…
11 persona kanë mbetur të plagosur në Katalonjë, teksa po ndihmonin në realizimin e një interviste me yllin e futbollit…
Gjermania ka publikuar sot listën e 35 futbollistëve të grumbulluar, ndërsa më datë 4 do të shpallet edhe përfundimtarja me…
Trajneri i ri i Vllaznisë, Ervis Kraja është prezantuar sot para ekipit. Pranë tij ishte edhe administratori i klubit gjerman…
Në përfaqësuesen gjermane të futbollit kanë shpërthyer polemikat, shkak për këtët janë bërë Mesut Ozil dhe Ilkay Gundogan, të cilët…
Me pjesëmarrjen e veteranëve të mundjes dhe mundësve të rinj të fshatrave të Njësive Administrative Ostren, Trebisht, Steblëve, Zerqan dhe…