Liverpooli ka marrë kreun në Premier Ligë duke e mposhtur Fulhamit 2 me 0 në xhiron e 12-të. Në këtë…
Prej plot një dekade, Messi dhe Ronaldo ishin dominues në garën për “Topin e Artë”, duke e fituar trofeun më…
Ndonëse na ndajnë edhe pak orë nga ajo që është quajtur si kryesfida e kësaj jave me Milanit dhe Juventusit,…
Lojtarët e Atalantës, duke përgëzuar edhe Gjimshitin  kanë arritur të sigurojnë një fitore të pastër me rezultatin 4-1 ndaj Interit.…
Azize Nimani është krenare për prejardhjen e saj shqiptare, i kupton dhimbjet e popullit shqiptar të Kosovës, ku edhe ka…
Skuadra e Tiranës do të përpiqet që të befasojë Luftëtarin në transfertë, ndonëse kundër ka një skuadër që ka treguar…
Pas plot 35-vitesh gratë iraniane janë lejuar që të marrin pjesë në finalen e Ligës së Kampionëve të Azisë në…
Skocia po kalon një moment mjaft të vështirë përpara takimit ndaj Shqipërisë më 17 nëntor për shkak të dëmtimeve. Tre…
Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti do të do jenë titullarë në sfidën kundër Interit që Atalanta do të luajë pas…
Kevitan, klubi i Kategorisë së Dytë, Grupi A, ka njoftuar tërheqjen nga gara futbollistike. Këtë lajm e ka bërë të…
Piloti britanik i Mercedesit ishte më i shpejti nga rivalët e tij, e do ta nisë nga vendi i parë…
Elina Xhengo, 16-vjeçe, është shpallur atletja më e mirë Europiane për muajin tetor. Me origjinë korçare, lindur e rritur në…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!