Piloti britanik i Mercedesit ishte më i shpejti nga rivalët e tij, e do ta nisë nga vendi i parë…
Elina Xhengo, 16-vjeçe, është shpallur atletja më e mirë Europiane për muajin tetor. Me origjinë korçare, lindur e rritur në…
Ditën e sotme rikthehet kategoria Superiore , ku do të luhen 4 sfida. Dy prej tyre pritet që të sjellin…
Luhen sot katër nga pesë ndeshjet e javës së 13-të dhe sektori përkatës në FSHF ka përcaktuar arbitrat që do…
Ylli i futbollit Mario Balotelli ka “goditur” sërish mendjet e shumë racistëve, të cilët e kanë ofenduar në rrjetet sociale,…
Në momentin kur Real Madrid është duke parë “mirazhin” e trajnerit të ardhshëm, presidenti Florentino Perez mësohet se ka hyrë…
Revista prestigjoze “France Football” ka publikuar formacionin më të mirë të javës në Europa League, ku spikat në portë edhe…
Manchester United mori një fitore të rëndësishme me përmbysje ndaj Juventusit në Torino, por gjithçka kaloi në plan të dytë,…
Mediat braziliani i kanë zbardhur deklaratat e njërit prej dëshmitarëve të bëra mëngjesin e 27 tetorit në polici për ngjarjen…
Mesfushori i Manchester Unitedit, Juan Mata pritet t’i bashkohet rivalit të “Djajve të kuq” në Premierligë, Arsenalit, si lojtar i…
Është përfolur shumë për Conten dhe Pochetinon si dy kanditatura potenciale për të marrë drejtimin e gjigantëve të Real Madrid,…
Në turneun e Tashkentit këtë muaj, delegacioni i Kosovës ka regjistruar rezultate mbresëlënëse në xhudo. Favoritja kryesore në disiplinën e…

Lajmet e fundit

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sekreti i mjekësisë alternative: Dhembjet në pjesën e qafës

Shëndeti

Sekreti i mjekësisë alternative: Dhembjet në pjesën e qafës

Qëndrimi i gjatë ulur në pozitë jo të drejtë, gjumi në jastëk të papërshtatshëm dhe stresi janë problemet më të shpeshta për shkak të të cilave kemi dhembje në pjesën...

Mbledhja sot në Dubai, pritet që të vendoset për Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Mbledhja sot në Dubai, pritet që të vendoset për Kosovën në INTERPOL

Shtetet anëtare të Interpol po mblidhen sot në Dubai për të zgjedhur presidentin e ri pasi ish-udhëheqësi i agjencisë ishte arrestuar në Kinë. Meng Hongëei, i cili ishte zëvendësministri i sigurisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!