PSG së shpejti pritet të zyrtarizojë emrin e trajnerit të ri, pasi Unai Emery do të largohet në fund të…
Sindrit Guri, Elis Bakaj , Rauf Aliev, Amido Balde. Dy prej tyre e mbyllën aventurën te Kukësi pa përfunduar sezoni,…
Komisioni i Apelit në UEFA me datë 4 mars la në fuqi vendimin e Etikës dhe Displinës për Skënderbeun’, duke…
Juve shënoi titullin e 7 radhazi kampion. Për këtë nuk ka munguar entuziazmi nga të gjithë fansat e skuadrës. Një…
Napoli dështoi të fitojë titullin këtë sezon në Itali dhe trajneri Sarri duket se është drejt largimit, por së bashku…
Alexander Zverev është fituesi i turneut Masters të Madridit. Talenti gjerman mposhti në finale një prej lojtarëve më të mirë…
Në një intervistë për Rtsh Sport, Igli Tare, foli për plagët e futbollit shqiptar, ku përmend caktimet e rezultateve në…
Manchester United qëndron në krye ndër brand-et më të pasura futbollistike në botë, ndërsa Barcelona është ngjitur në krye të…
Është mbyllur edhe kampionati i kategorisë së parë në futboll duke përcaktuar fituesit e grupeve, përkatësisht skuadrat e “Kastriotit” dhe…
Është mbyllur dje sezoni futbollistik 2017-2018 për kategorinë e dytë. Për grupin e veriut u shpall fitues “Vora”, ndërsa për…