Është përfolur shumë për Conten dhe Pochetinon si dy kanditatura potenciale për të marrë drejtimin e gjigantëve të Real Madrid,…
Në turneun e Tashkentit këtë muaj, delegacioni i Kosovës ka regjistruar rezultate mbresëlënëse në xhudo. Favoritja kryesore në disiplinën e…
Futbollisti Samuel Eto’o do të duhet të përballet me një përgjegjësi të madhe për një “gabim” të tijin në adoleshencë.…
“Trajneri më i mirë me të cilin kam punuar është edhe më i mirë se seksi. Kujtoj bisedën tonë të…
Krenaria e kombit shqiptar, kampionia olimpike Majlinda Kelmendi (-52 kg), fiton medaljen e artë në garën Grand Prix në Tashkent…
Çifti kaluan një sezon së bashku në Juventus, më 2015-16 dhe argjentinasi e pranon se do të ishte i lumtur…
Loret Sadiku e ka refuzuar ftesën e Kombëtares se Shqipërisë derisa dëshiron që të luaj për Kosovën Shqipëria ka vazhduar…
Komisioni i disiplinës ka dënuar ekipin e Tiranës, pas dhunë së regjistruar në stadium në ndeshjen me Kukësin. “KF “Tirana”,…
19 vjeçari fitoi tripletën franceze dhe Botërorin gjatë vitit 2018, por Luka Modric dhe Cristiano Ronaldo mbesin favorit Kylian Mbappe…
Gattuso ka në dispozicion vetëm dy sulmues të mirëfilltë aktualisht dhe në këtë situatë drejtuesit e klubit janë vënë në…
Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër.…
Një mbrëmje magjike e kaluar me tifozët për Paul Pogba, i cili pasi kreu testin anti-doping brenda ambienteve të stadiumit,…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!