Levante ka shkaktuar surprizën më të madhe të kësaj javë në La Liga duke mposhtur me rezultatin 5-4 Barcelonën në…
Manchester City e mbylli Premierleague me 100 pikë të plota. Goli i vetëm i ndeshjes ndaj Southhampton u shënua në…
Vllaznia duket e dorëzuar tashmë në luftën për mbijetesë, ndonëse matematika e mban ende në lojë, por situata bëhet edhe…
U luajtën 5 takimet e vlefshme për javën e 34-t të Kategorisë Superiore. Skënderbeu- Teuta 1-3 Teuta zhvilloi një ndeshje…
Java e fundit është mëse vendimtare për vendimtare për vendin e katërt në Serinë A, pozicion që të çon në…
Teuta ka surprizuar në Korçë, pasi e mbylli në avantazh pjesën e parë kundër Skënderbeut duke u afruar edhe më…
Ferrari duket se është rikthyer tek telashet dhe Mercedes tek dominimi. “Kokëkuqja” ishte larg nisjes së këtij sezoni të Formula…
Java e 34-të e Superiores luhet e gjitha sot. Luhet për Europën dhe mbijetesën, pasi çështja titull është vendosur. Skënderbeu…
Nga Beqir SINA - New York NEW YORK : Shaqir Hoti (Sacir Xot), i lindur më 10 qershor 1991, është…
Sezoni 2017-2018 mund të quhet edicioni më problematik i Partizanit pas kthimit në Superiore, ndonëse është viti ku presidenti Demi…