Ish-sulmuesi argjentinas, Hernan Crespo, i cili ka luajtur për Interin dhe Parmën, ka thënë se takimi i së shtunës mes…
Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, shpreson se bardhezinjtë do të jenë në gjendje ta sjellë mesfushorin e Real Madridit, Toni…
Mesfushori i kombëtares shqiptare, Valon Ahmedi ka nisur një aventurë të re. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Ahmedi,…
Interi është gati për sfidën që do të luajë ndaj Parmës në Milano, nesër në orën 15:00. Në konferencën për…
Kilian Mbape ka lënë menjëherë shenjën e tij në futbollin botëror duke fituar Botërorin në Rusi 2018. Por tani ai…
Futbollisti i kombëtares Mërgim Mavraj duke filluar nga dita e sotme do jetë pjesë e futbollit grek. Siç pritej qendërmbrojtësi…
“Transfermarket” ka zbuluar të dhënat e këtij viti sa i takon skuadrave më të shtrenjta në Superligën shqiptare. Nga ky…
Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al Khalifi, ka reaguar pas interesimit të Real Madridit për transferimin e Neymarit. Ai ka…
Pas ditësh të gjata pritjeje mbrojtësi shqiptar, Arlind Ajeti i cili shkëputi me konsensus kontratën me Torinon gjatë kësaj vere,…
Edgar Çani nuk e ka kapërdirë dot mënyrën sesi u nda te Partizani. Sulmuesi e pranon që nuk pati as…
Padyshim Cristiano Ronaldo merr gjithë vëmendjen e mediave, qoftë për golat që shënon, ato që nuk shënon, apo të dashurën…
Arlind Ajeti, ishte pa ekip edhe pas mbylljes së merkatos, dhe ditën e sotme, më në fund ka gjetur një…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!