Siç duket Neymar është buzë kthimit të bujshëm në Barcelonë pas më shumë se dy viteve qëndrimi në Paris Saint-Germain.…
Një i ri shqipar ka arritur të fitojë titullin kampion bote në MMA. Shqiptari kickbokser, Ndue Lleshi është shpallur kampion…
Juventusi është duke e monitoruar mesfushorin e Lyonit Tanguy Ndombele, i cili konsiderohet si “N’Golo Kante i ri”. Francezi konsiderohet…
Rino Gatuzo është vënë në epiqendër të kritikave në ndeshjen e djeshme ndaj Lacios, pasi në mënyrë të papritur, trajneri…
Kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga derbi i kryeqytetit, kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha, në vend që të ishte…
Ylli i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka paralajmëruar rivalin – Manchester City se ata “do të jenë aty deri në fund”…
Vetëm pak ditë më parë, sulmuesi i përfaqësueses daneze të futbollit, Nicklas Bentdner, aktualisht pjesë e Rosenborgut në Norvegji, u…
Rezultati i jashtëzakonshëm i përfaqësueses së Kosovës në futboll në fazën e grupeve të Nations League ka bërë që t’i…
U mbyll në barazim 1-1 supersfida mes Lacios dhe Milanit e vlefshme për javën e 13-të të Serisë A. Kuqezinjtë…
Sevilla ka marrë pozitën e parë në La Liga pas fitores minimale 1-0 ndaj Real Valladolidit të dielën. Real Madridit,…
Finalja e dytë e Copa Libertadores mes River Plate dhe Boca Juniors është anuluar përsëri, dhe ende nuk dihet sigurt…
Policia e Tiranës ka arrestuar portierin e Partizanit Alban Hoxha. Mësohet se portieri i Partizanit është kapur duke drejtuar në…

Lajmet e fundit

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Rozë

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e hitit “Kujt Po i Han”...

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!